Co kdyby u nás mohli mladí legálně řídit o rok dříve? Klidně by to mohlo skončit i takhle

Chevrolet Corvette C5 je i na svou dobu očividně bezpečným vozem. Z takto zdemolovaného vraku vyvázl sedmnáctiletý řidič bez vážnějších zranění. Rodiče mu ale nepoděkují.

Hodně se teď diskutuje o novele silničního zákona umožňující sednout za volant už od sedmnácti let pod dohledem mentora. Také se mluví o řidičském průkazu "na zkoušku". Celkově jde o vstřícný krok, jak rychleji nabrat zkušenosti a být lepším řidičem. Naopak v Americe je systém benevolentnější a čas od času se najde náctiletý šofér, který se nechá zlákat výkonným autem. Ono totiž mladický elán v kombinaci se sportovním vozem jsou na první pohled lákavé, ale toto spojení umí být i vrtkavé.

Přesně o tom se přesvědčil sedmnáctiletý mladík, který se 11. března kolem jedné hodiny ranní vydal na projížďku Chevroletem Corvette C5 svých rodičů. Jestli si auto půjčil tajně, nebo měl svolení, není známo. Víme ale, jak noční výlet dopadl.

Pravděpodobně opojen výkonem a sportovním duchem vozu se po Georges Route rozjel rychlostí, kterou ve finále nedokázal zvládnout. To potvrzuje i policejní oddělení v Brunswicku. Mladík následně najel na chodník a naboural do místního Pierrova lahůdkářství.

Podle zdemolovaného vraku není pochyb o velké ráně a je s podivem, že mladík z auta vylezl bez vážnějších zranění. V tomto ohledu rozhodně bod pro Corvettu. Zaplatila ale vysokou cenu. Poškození jsou směřována na bok a záď levé strany, kde můžeme vidět rozpůlené dveře a rozpáraný zadní blatník spolu s kompletní destrukcí zavěšení a vylomeným kolem. Vlivem nárazu do obrubníku budou nejspíše poškozeny obě nápravy včetně zavěšení všech kol.

Záběr přední části vozu bohužel není k dispozici, ale je patrné, že obě světla svítí, takže na tom bude lépe. Možná světla a motor budou jediné, co se z vraku podaří zachránit. Po nehodě bylo mladíkovi vystaveno předvolání a pozvánku na slyšení jistě obdržel také od rodičů.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Diskuze (9) Další článek: TEST Toyota Hilux GR Sport (150 kW): Že to nedává smysl? Naopak, pohodlnější asi nenajdete

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,