Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Co kdyby Muskova Tesla Roadster přistála na Marsu? Tuto představu nyní zpracoval osobitým způsobem jeden rumunský grafik.

Krátce poté, co Tesla Roadster jako součást projektu společnosti SpaceX opustila Zemi a její modul se odpoutal od rakety Falcon Heavy, bylo jasné, že mine původní cíl, tedy oběžnou dráhu Marsu. V kabině Roadsteru se dokonce nachází Starman, tedy figurína kosmonauta, představující odkaz na stejnojmennou píseň Davida Bowieho.

S další inspirací ve tvorbě britského zpěváka nyní přichází i rumunský grafik Andrei Lacatusu. Jeho dílo nazvané příhodně Life on Mars pracuje s myšlenkou, že vesmírem plující Roadster obýval živý Starman, který nakonec úspěšně přistál na Marsu a stal se tedy prvním kolonizátorem na povrchu rudé planety.

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

S další společností na povrchu už však dochází ke klasickému neduhu člověka. Rendery tedy ukazují rudou planetu pomalu a jistě znečištěnou odpadky. Po červeném kamení se válí rozbité lahve, krabičky od fast-foodu a vykouřených cigaret a někdo tu dokonce zahodil růžové bikiny. A Tesla? Ta stojí nejspíše s vybitými bateriemi na okraji útesu, zahalena v prachu.

Co se týče reálných plánů společnosti SpaceX, její šéf Elon Musk už dříve oznámil myšlenku menšího města pro první obyvatele Marsu v roce 2050, přičemž výstavba by začala pět let dopředu. Už v časové ose šesti let by chtěl ovšem Musk začít posílat na rudou planetu první kosmonauty v rámci průzkumných misí a postupné kolonizace povrchu.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 179 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků