Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Co kdyby Muskova Tesla Roadster přistála na Marsu? Tuto představu nyní zpracoval osobitým způsobem jeden rumunský grafik.

Krátce poté, co Tesla Roadster jako součást projektu společnosti SpaceX opustila Zemi a její modul se odpoutal od rakety Falcon Heavy, bylo jasné, že mine původní cíl, tedy oběžnou dráhu Marsu. V kabině Roadsteru se dokonce nachází Starman, tedy figurína kosmonauta, představující odkaz na stejnojmennou píseň Davida Bowieho.

S další inspirací ve tvorbě britského zpěváka nyní přichází i rumunský grafik Andrei Lacatusu. Jeho dílo nazvané příhodně Life on Mars pracuje s myšlenkou, že vesmírem plující Roadster obýval živý Starman, který nakonec úspěšně přistál na Marsu a stal se tedy prvním kolonizátorem na povrchu rudé planety.

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

S další společností na povrchu už však dochází ke klasickému neduhu člověka. Rendery tedy ukazují rudou planetu pomalu a jistě znečištěnou odpadky. Po červeném kamení se válí rozbité lahve, krabičky od fast-foodu a vykouřených cigaret a někdo tu dokonce zahodil růžové bikiny. A Tesla? Ta stojí nejspíše s vybitými bateriemi na okraji útesu, zahalena v prachu.

Co se týče reálných plánů společnosti SpaceX, její šéf Elon Musk už dříve oznámil myšlenku menšího města pro první obyvatele Marsu v roce 2050, přičemž výstavba by začala pět let dopředu. Už v časové ose šesti let by chtěl ovšem Musk začít posílat na rudou planetu první kosmonauty v rámci průzkumných misí a postupné kolonizace povrchu.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků