Co jsou zač luxusní auta z miliardové razie v Praze? Jedním z nich jezdí i Leoš Mareš!

Sedm luxusních automobilů a řada luxusních hodinek jsou jenom špičkou ledovce.

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu provedli 18. února rozsáhlou operaci, týkající se společnosti J.O. Investment s.r.o. Ta měla v minulosti neoprávněně a soustavně nabízet investice na světových burzách. Kriminalisté ovšem došli k závěru, že organizátor a jeho dva společníci žádnou investiční činnost nevykonávali.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Místo toho měli vylákané finanční prostředky používat k vlastní potřebě. Že si podvodníci uměli získané peníze užívat, dokazuje i výčet movitého i nemovitého majetku, jehož celková hodnota přesáhla jednu miliardu korun. Majetek byl organizátorům zabaven a nyní jim hrozí až deset let vězení.

K zajištěným hodnotám patří i zlato, stříbro a velké množství hotovosti. Luxusních doplňků se organizátoři také nebáli. Při zajišťování se našly šperky a řada luxusních hodinek renomovaných značek, mezi které patří například Rolex Yacht-Master nebo i legendární model značky Audemars Piguet, jehož hodnota přesahuje částku 800 tisíc korun.

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nouze samozřejmě nebyla ani o luxusní vozy. Jednalo se o modré německé kupé BMW M4 v nejostřejší verzi CS, jehož pořizovací cena přesahuje tři miliony korun, luxusní italské SUV Maserati Levante SQ4 za necelé dva miliony korun, luxusní kabriolet Mercedes-Benz třídy S s cenovkou od čtyř milionů korun či italský supersport Ferrari 488 jehož hodnota přesahuje pět milionů korun.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Na vrcholu zabavených luxusních automobilů stojí SUV Rolls-Royce Cullinan, které je určené pro tu nejváženější smetánku. Jedno takové vlastní i český moderátor Leoš Mareš. O jeho vůz ale nejde, jak dokazuje i jiné vnitřní obložení. Cena takového vozu hravě přesáhne hranici patnácti milionů korun. Automobilovou sbírku uzavírá aktuální verze cestovního vozu Bentley Continental a Ferrari GTC4 Lusso, které umí dosáhnout maximální rychlosti 335 km/h.

Leoš Mareš a jeho Rolls-Royce:

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 128 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků