Co jsou zač luxusní auta z miliardové razie v Praze? Jedním z nich jezdí i Leoš Mareš!

Sedm luxusních automobilů a řada luxusních hodinek jsou jenom špičkou ledovce.

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu provedli 18. února rozsáhlou operaci, týkající se společnosti J.O. Investment s.r.o. Ta měla v minulosti neoprávněně a soustavně nabízet investice na světových burzách. Kriminalisté ovšem došli k závěru, že organizátor a jeho dva společníci žádnou investiční činnost nevykonávali.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Místo toho měli vylákané finanční prostředky používat k vlastní potřebě. Že si podvodníci uměli získané peníze užívat, dokazuje i výčet movitého i nemovitého majetku, jehož celková hodnota přesáhla jednu miliardu korun. Majetek byl organizátorům zabaven a nyní jim hrozí až deset let vězení.

K zajištěným hodnotám patří i zlato, stříbro a velké množství hotovosti. Luxusních doplňků se organizátoři také nebáli. Při zajišťování se našly šperky a řada luxusních hodinek renomovaných značek, mezi které patří například Rolex Yacht-Master nebo i legendární model značky Audemars Piguet, jehož hodnota přesahuje částku 800 tisíc korun.

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nejhůře parkující auta v Česku: Drzost těchto řidičů nezná hranic!

Nouze samozřejmě nebyla ani o luxusní vozy. Jednalo se o modré německé kupé BMW M4 v nejostřejší verzi CS, jehož pořizovací cena přesahuje tři miliony korun, luxusní italské SUV Maserati Levante SQ4 za necelé dva miliony korun, luxusní kabriolet Mercedes-Benz třídy S s cenovkou od čtyř milionů korun či italský supersport Ferrari 488 jehož hodnota přesahuje pět milionů korun.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Na vrcholu zabavených luxusních automobilů stojí SUV Rolls-Royce Cullinan, které je určené pro tu nejváženější smetánku. Jedno takové vlastní i český moderátor Leoš Mareš. O jeho vůz ale nejde, jak dokazuje i jiné vnitřní obložení. Cena takového vozu hravě přesáhne hranici patnácti milionů korun. Automobilovou sbírku uzavírá aktuální verze cestovního vozu Bentley Continental a Ferrari GTC4 Lusso, které umí dosáhnout maximální rychlosti 335 km/h.

Leoš Mareš a jeho Rolls-Royce:

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 83 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků