Co je nového u Defenderu? Testování na Nürburgringu a výroba na Slovensku

Vypadá to, že už si můžete pomalu chystat samolepky „got mud?“. Nový Defender se intenzivně připravuje na svůj podzimní debut.

Land Rover Defender byl vždy off-road jako řemen. Vždy to tak bylo a vždy to tak bude. Jeho přítomnost na okruhu Nürburgring tak nedává moc smysl. V rámci vyladění jízdních vlastností to ale zase tak špatný nápad není. I když je vidět, jak se Defender po okruhu mlátí jako nudle v bandasce.

Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Nový Defender se s tím nepáře. Testuje se v těch nejnáročnějších podmínkách

Po uvedení na trh si budete moci vybrat ze dvou verzí. 90 bude označení pro dvoudveřovou karoserii a 110 pro čtyřdveřovou. Mluví se ale i o pick-upu. Zatím nevíme, jak bude vypadat, na testovacích mulách můžeme zatím pouze trénovat představivost. Land Rover ale prohlásil, že bude ctít „krabicovou“ tradici výchozího modelu.

Pod kapotou se podle všeho bude nacházet dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec. Postupem času by se měl přidat i hybrid. Jak nový Defender vypadá, se dozvíme již na podzim, kdy by se měl představit na frankfurtském autosalonu. První kousky by pak k zákazníkům měly dorazit na začátku roku 2020.

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

V Polsku vám od podlahy postaví klasický Defender. Stačí k tomu 1,5 milionu korun

Nový Defender se bude vyrábět ve slovenské Nitře, to už se nějakou dobu ví. Mělo by odsud vyjíždět 100.000 kusů ročně, avšak plán je později navýšit kapacitu na 150.000. Off-road se zde bude vyrábět proto, aby se v anglické továrně uvolnilo místo pro další chystané modely.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků