Co dělat u havárie s ohledem na pojištění?

Víte jaké informace potřebujete získat od jiných účastníků dopravní nehody? Jak postupovat, pokud viník nehody nemá sjednáno povinné ručení? Kde nahlásit škodu a kde se domáhat svých práv?
Co dělat u havárie s ohledem na pojištění?

Od roku 1990 dochází na našich silnicích k neustálému růstu počtu dopravních prostředků. I ten nejzkušenější a nejlepší řidič se může stát účastníkem dopravní nehody, ať vlastní vinou, nebo vinou ostatních účastníků silničního provozu.

Zavolat policii nebo ne?

Pokud se stanete přímým účastníkem dopravní nehody v ČR nebo v zahraničí, vždy trvejte na přítomnosti policie. Ta jednoznačně určí viníka dopravní nehody a celou událost zaznamená do protokolu. Podrobně se seznamte s jeho obsahem, pokud  nesouhlasíte uveďte své výhrady. Při dopravních nehodách v zahraničí podepište protokol pouze v případě, že mu rozumíte.

Zjistěte potřebné údaje pro uplatnění nároku náhrady škody

Pro ohlášení pojistné události je zapotřebí vyplnit příslušný formulář, který získáte ve vaší pojišťovně. Některé pojišťovací společnosti nabízí možnost ohlášení prostřednictvím internetu (on-line). Pokud některé údaje neznáte, uveďte „nevím“. Při dopravní nehodě se pokuste zjistit níže uvedené informace.

...

Celý článek najdete v sesterském časopise Osobní finance.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 26 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků