Co dělat u havárie s ohledem na pojištění?

Víte jaké informace potřebujete získat od jiných účastníků dopravní nehody? Jak postupovat, pokud viník nehody nemá sjednáno povinné ručení? Kde nahlásit škodu a kde se domáhat svých práv?
Co dělat u havárie s ohledem na pojištění?

Od roku 1990 dochází na našich silnicích k neustálému růstu počtu dopravních prostředků. I ten nejzkušenější a nejlepší řidič se může stát účastníkem dopravní nehody, ať vlastní vinou, nebo vinou ostatních účastníků silničního provozu.

Zavolat policii nebo ne?

Pokud se stanete přímým účastníkem dopravní nehody v ČR nebo v zahraničí, vždy trvejte na přítomnosti policie. Ta jednoznačně určí viníka dopravní nehody a celou událost zaznamená do protokolu. Podrobně se seznamte s jeho obsahem, pokud  nesouhlasíte uveďte své výhrady. Při dopravních nehodách v zahraničí podepište protokol pouze v případě, že mu rozumíte.

Zjistěte potřebné údaje pro uplatnění nároku náhrady škody

Pro ohlášení pojistné události je zapotřebí vyplnit příslušný formulář, který získáte ve vaší pojišťovně. Některé pojišťovací společnosti nabízí možnost ohlášení prostřednictvím internetu (on-line). Pokud některé údaje neznáte, uveďte „nevím“. Při dopravní nehodě se pokuste zjistit níže uvedené informace.

...

Celý článek najdete v sesterském časopise Osobní finance.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 21 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky