Co dělat u havárie s ohledem na pojištění?

Víte jaké informace potřebujete získat od jiných účastníků dopravní nehody? Jak postupovat, pokud viník nehody nemá sjednáno povinné ručení? Kde nahlásit škodu a kde se domáhat svých práv?
Co dělat u havárie s ohledem na pojištění?

Od roku 1990 dochází na našich silnicích k neustálému růstu počtu dopravních prostředků. I ten nejzkušenější a nejlepší řidič se může stát účastníkem dopravní nehody, ať vlastní vinou, nebo vinou ostatních účastníků silničního provozu.

Zavolat policii nebo ne?

Pokud se stanete přímým účastníkem dopravní nehody v ČR nebo v zahraničí, vždy trvejte na přítomnosti policie. Ta jednoznačně určí viníka dopravní nehody a celou událost zaznamená do protokolu. Podrobně se seznamte s jeho obsahem, pokud  nesouhlasíte uveďte své výhrady. Při dopravních nehodách v zahraničí podepište protokol pouze v případě, že mu rozumíte.

Zjistěte potřebné údaje pro uplatnění nároku náhrady škody

Pro ohlášení pojistné události je zapotřebí vyplnit příslušný formulář, který získáte ve vaší pojišťovně. Některé pojišťovací společnosti nabízí možnost ohlášení prostřednictvím internetu (on-line). Pokud některé údaje neznáte, uveďte „nevím“. Při dopravní nehodě se pokuste zjistit níže uvedené informace.

...

Celý článek najdete v sesterském časopise Osobní finance.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků