CNN Money: deset aut v USA s nejmenší ztrátou hodnoty

Americký server CNN Money zveřejnil seznam desítky vozů, jejichž koupě se s ohledem na pozdější prodej nejvíce vyplatí. Tedy u jakých vozů dostanete při prodeji po pěti letech největší procento z jeho původní ceny. Jde o vozy prodávané v USA, a tak je jasné, že u nás by to bylo (a také je) úplně jinak. Přesto (nebo právě proto) je pohled za oceán zajímavý.

U nás i v Americe jistě platí, že u některých vozů se zákazník na tento aspekt nedívá, nebo pro něj není vůbec důležitý, ale pro většinu zákazníků bude malá ztráta hodnoty velmi podstatným faktorem při koupi vozu. Právě ztráta hodnoty, zejména u dražších vozů, znamená nakonec největší kilometrový náklad na provoz automobilu. Nikoli servisní náklady a nikoli náklady na palivo.

Ve Státech to vypadá následovně. V závorkách naleznete předpovídanou hodnotu vozu v procentech po pěti letech provozu.

Honda Civic Sedan (52%)
Infiniti G37 (52%)
Mini Cooper (52%)
Scion tC (52%)
Scion xB (52%)
Toyota Corolla (52%)
Volkswagen Eos (52%)
Volkswagen Jetta (51%)
Volkswagen Rabbit - evropský Golf (51%)
Chevrolet Corvette (50%)

Za oceánem tedy zájemci o ojetý vůz nejvíce ocení japonská a evropská auta, jmenovitě Toyoty, Volkswageny, Nissany a Mini. Prapor amerických značek drží Chevrolet Corvette, což nepřekvapí, neboť je obecně považovaný za jedno z nejlepších amerických aut vůbec.

Zdroj: CNN Money

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků