CNN Money: deset aut v USA s nejmenší ztrátou hodnoty

Americký server CNN Money zveřejnil seznam desítky vozů, jejichž koupě se s ohledem na pozdější prodej nejvíce vyplatí. Tedy u jakých vozů dostanete při prodeji po pěti letech největší procento z jeho původní ceny. Jde o vozy prodávané v USA, a tak je jasné, že u nás by to bylo (a také je) úplně jinak. Přesto (nebo právě proto) je pohled za oceán zajímavý.

U nás i v Americe jistě platí, že u některých vozů se zákazník na tento aspekt nedívá, nebo pro něj není vůbec důležitý, ale pro většinu zákazníků bude malá ztráta hodnoty velmi podstatným faktorem při koupi vozu. Právě ztráta hodnoty, zejména u dražších vozů, znamená nakonec největší kilometrový náklad na provoz automobilu. Nikoli servisní náklady a nikoli náklady na palivo.

Ve Státech to vypadá následovně. V závorkách naleznete předpovídanou hodnotu vozu v procentech po pěti letech provozu.

Honda Civic Sedan (52%)
Infiniti G37 (52%)
Mini Cooper (52%)
Scion tC (52%)
Scion xB (52%)
Toyota Corolla (52%)
Volkswagen Eos (52%)
Volkswagen Jetta (51%)
Volkswagen Rabbit - evropský Golf (51%)
Chevrolet Corvette (50%)

Za oceánem tedy zájemci o ojetý vůz nejvíce ocení japonská a evropská auta, jmenovitě Toyoty, Volkswageny, Nissany a Mini. Prapor amerických značek drží Chevrolet Corvette, což nepřekvapí, neboť je obecně považovaný za jedno z nejlepších amerických aut vůbec.

Zdroj: CNN Money

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků