CNN Money: deset aut v USA s nejmenší ztrátou hodnoty

Americký server CNN Money zveřejnil seznam desítky vozů, jejichž koupě se s ohledem na pozdější prodej nejvíce vyplatí. Tedy u jakých vozů dostanete při prodeji po pěti letech největší procento z jeho původní ceny. Jde o vozy prodávané v USA, a tak je jasné, že u nás by to bylo (a také je) úplně jinak. Přesto (nebo právě proto) je pohled za oceán zajímavý.

U nás i v Americe jistě platí, že u některých vozů se zákazník na tento aspekt nedívá, nebo pro něj není vůbec důležitý, ale pro většinu zákazníků bude malá ztráta hodnoty velmi podstatným faktorem při koupi vozu. Právě ztráta hodnoty, zejména u dražších vozů, znamená nakonec největší kilometrový náklad na provoz automobilu. Nikoli servisní náklady a nikoli náklady na palivo.

Ve Státech to vypadá následovně. V závorkách naleznete předpovídanou hodnotu vozu v procentech po pěti letech provozu.

Honda Civic Sedan (52%)
Infiniti G37 (52%)
Mini Cooper (52%)
Scion tC (52%)
Scion xB (52%)
Toyota Corolla (52%)
Volkswagen Eos (52%)
Volkswagen Jetta (51%)
Volkswagen Rabbit - evropský Golf (51%)
Chevrolet Corvette (50%)

Za oceánem tedy zájemci o ojetý vůz nejvíce ocení japonská a evropská auta, jmenovitě Toyoty, Volkswageny, Nissany a Mini. Prapor amerických značek drží Chevrolet Corvette, což nepřekvapí, neboť je obecně považovaný za jedno z nejlepších amerických aut vůbec.

Zdroj: CNN Money

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků