Climent potvrzen pro zbytek sezóny

Oba vozy Škoda Octavia World Rally Car budou ve zbývajících soutěžích letošního Mistrovství světa FIA soutěžit v pozměněném designu.
Climent potvrzen pro zbytek sezóny
Oba vozy Škoda Octavia World Rally Car budou ve zbývajících soutěžích letošního Mistrovství světa FIA soutěžit v pozměněném designu. Od nadcházející červnové Acropolis Rally nepojedou Octavie WRC s logem doposud hlavního sponzora - telekomunikační firmy Airtel - kterou nedávno koupila společnost Vodafone.

Přestože došlo k výše uvedeným změnám na místě hlavního sponzora, vedení týmu Škoda Motorsport potvrdilo účast španělské posádky Luis Climent a Alex Romani s druhou Octavií WRC na všech dalších podnicích MS FIA 2000, kde mladoboleslavský tým bude startovat.

´Luis nám pomáhá s pokračujícím vývojem Octavie WRC, včetně jeho testování,´ zdůraznil manažer týmu Škoda Motorsport Pavel Janeba. ´Mohu potvrdit, že Luis s Alexem v týmu zůstanou nejméně do konce letošní sezóny, a že tým budou reprezentovat na čtyřech soutěžích, které máme do konce roku v plánu; včetně Acropolis Rally a listopadové Britské soutěže,´ dodal Janeba.

Climent (33), přišel do týmu v prosinci 1999, když ve stejném roce zvítězil v Poháru týmů FIA pro nejlepší soukromé posádky. V letošním roce s týmem Škoda Motorsport po boku Armina Schwarze absolvoval čtyři soutěže světového šampionátu. V úvodním podniku sezóny na Rallye Monte Carlo skončil na desátém místě absolutně. Hned na další soutěži, Safari Rally of Kenya, získal pro svůj tým mistrovský bod, započítávaný do MS FIA značek. Na Climenta nyní čeká náročná Acropolis Rally, kterou však dobře zná. V loňském roce Climent v Řecku skončil na sedmém místě celkové klasifikace.

Poznámka: Na obrázcích je návrh nového designu Škody Octavia WRC od Petra Daniela z Mladé Boleslavi, který získal první místo v soutěži pořádané týmem Škoda Motorsport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků