Climent potvrzen pro zbytek sezóny

Oba vozy Škoda Octavia World Rally Car budou ve zbývajících soutěžích letošního Mistrovství světa FIA soutěžit v pozměněném designu.
Climent potvrzen pro zbytek sezóny
Oba vozy Škoda Octavia World Rally Car budou ve zbývajících soutěžích letošního Mistrovství světa FIA soutěžit v pozměněném designu. Od nadcházející červnové Acropolis Rally nepojedou Octavie WRC s logem doposud hlavního sponzora - telekomunikační firmy Airtel - kterou nedávno koupila společnost Vodafone.

Přestože došlo k výše uvedeným změnám na místě hlavního sponzora, vedení týmu Škoda Motorsport potvrdilo účast španělské posádky Luis Climent a Alex Romani s druhou Octavií WRC na všech dalších podnicích MS FIA 2000, kde mladoboleslavský tým bude startovat.

´Luis nám pomáhá s pokračujícím vývojem Octavie WRC, včetně jeho testování,´ zdůraznil manažer týmu Škoda Motorsport Pavel Janeba. ´Mohu potvrdit, že Luis s Alexem v týmu zůstanou nejméně do konce letošní sezóny, a že tým budou reprezentovat na čtyřech soutěžích, které máme do konce roku v plánu; včetně Acropolis Rally a listopadové Britské soutěže,´ dodal Janeba.

Climent (33), přišel do týmu v prosinci 1999, když ve stejném roce zvítězil v Poháru týmů FIA pro nejlepší soukromé posádky. V letošním roce s týmem Škoda Motorsport po boku Armina Schwarze absolvoval čtyři soutěže světového šampionátu. V úvodním podniku sezóny na Rallye Monte Carlo skončil na desátém místě absolutně. Hned na další soutěži, Safari Rally of Kenya, získal pro svůj tým mistrovský bod, započítávaný do MS FIA značek. Na Climenta nyní čeká náročná Acropolis Rally, kterou však dobře zná. V loňském roce Climent v Řecku skončil na sedmém místě celkové klasifikace.

Poznámka: Na obrázcích je návrh nového designu Škody Octavia WRC od Petra Daniela z Mladé Boleslavi, který získal první místo v soutěži pořádané týmem Škoda Motorsport.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků