Citroën zveřejnil datum premiéry nového kompaktu. Nabídne hned tři typy pohonu

Konečně to do sebe začíná všechno zapadat. Nový zástupce značky Citroën v segmentu kompaktních hatchbacků se oficiálně ukáže ještě před koncem tohoto měsíce.

Zatímco většina automobilek působících v Evropě nabízí v segmentu kompaktů (C) více karosářských variant jednoho modelu (dnes obvykle hatchback a kombi, vymyká se Kia s čtyřčlennou rodinou Ceed), Citroën vsadil po ukončení výroby modelu Xsara hlavně na hatchback. Nejdříve v podobě modelu C4 (prodával se i jako sedan), jehož poslední generace byla z prodeje stažena v roce 2018, a následně model C4 Cactus, který však svým stylem připomíná spíše crossover.

Novinky od Citroënu: Nový Cactus do zásuvky už příští rok. Nástupce C5 na cestě

Novinky od Citroënu: Nový Cactus do zásuvky už příští rok. Nástupce C5 na cestě

Loni touto dobou se hovořilo o tom, že „kaktus“ druhé generace skončí a zůstane bez nástupce, zároveň ale vznikl prostor k malému slovíčkaření. Tehdy to neznamenalo, že by Francouzi zcela opustili segment kompaktů. Informace spíše nahrávaly myšlence, že se s modelem C4 Cactus poučili a budou pokračovat s něčím úplně novým. Na výsledek už přitom nebudeme čekat dlouho. Oficiálně se totiž ukáže už 30. června.

Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

Jak je v dnešní době zvykem, půjde o online prezentaci, během níž vystoupí i zástupci odpovědní za design, marketing či produktové plánování. Citroën hovoří o kompletně novém modelu segmentu C-Hatch a zatím neprozradil jeho jméno. Uvedl však, že vůz nabídne zážehový, vznětový i elektrický pohon, což v dnešní době nikoho nepřekvapí a zároveň nám to poodhaluje další informace o technice.

Elektrický C4 Cactus uvede novou éru značky Citroën. Přijede v roce 2020

Elektrický C4 Cactus uvede novou éru značky Citroën. Přijede v roce 2020

Nový kompakt od Citroën nebude postaven na platformě EMP2, kterou koncern PSA představil začátkem roku 2013 a v průběhu let ji využila celá řada modelů, například Peugeot 308 současné generace. Má-li jít Citroën nejlogičtější cestou, použije u zatím tajného kompaktu platformu CMP, kterou v současnosti využívají třeba Peugeoty 208 a 2008 či Opel Corsa. Tyto modely jsou rovněž poháněny zážehovými, vznětovými a elektrickými motory.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Pro Citroën to znamená, že postaví kompakt na „malé“ platformě a v jednom modelu bude mít odpověď nejen na Volkswagen Golf, Kiu Ceed či Škodu Scala (také stojí na platformě určené hlavně pro modely segmentu B), ale také Volkswagen ID.3 či Nissan Leaf. Pokud bude Citroën postupovat stejně jako Peugeot, verze se spalovacími motory od elektrické designově moc neodliší. Více se dozvíme v úterý 30. června ve 14 hodin.

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je dlouholetým bestsellerem nižší střední třídy v Evropě. Oblibu si získal širokou nabídkou verzí, přívětivou ergonomií a solidními jízdními vlastnostmi. V současnosti je na trhu osmá generace Golfu.

Ceny, výbava, data • Test VW Golf 1.5 eTSI • Minitest VW Golf 2.0 TDI • VW Golf GTI První jízda • VW Golf Variant a Alltrack • VW Golf GTI vs. GTE

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

dnes | Jan Mička | 21 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků