Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

V roce 2014 nás francouzská automobilka díky modelu C4 Cactus přesvědčila, že tu divokost v sobě pořád má. Zajímavý crossover však o ni v rámci modernizace přišel, čehož si je automobilka očividně vědoma.

Citroën C4 Cactus přijel v roce 2014. Funky crossover zaujal neotřelým designem a zajímavými vychytávkami, jako byly třeba vzduchové polštáře Airbumb na bocích karoserie, které chránily plechy před poškrábáním na parkovištích.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

To a mnoho dalšího z něj dělalo nápaditého retro pionýra. Po modernizaci v roce 2017 ale od svého extravagantního vzhledu trochu upustil (snímky v galerii) a stal se obyčejnou konvenční vsuvkou mezi crossoverem a hatchbackem.

Xavier Peugeot z automobilky Citroën nyní prozradil britskému magazínu Top Gear, že model C4 Cactus se nedožije druhé generace. Nahradí jej nový model a půjde o zcela jiné auto. Podle Peugeota bude nový vůz opět tím pravým excentrickým Citroënem, jako za starých časů automobilky.

Elektrický C4 Cactus uvede novou éru značky Citroën. Přijede v roce 2020

Elektrický C4 Cactus uvede novou éru značky Citroën. Přijede v roce 2020

Auto, které je zcela jiné, než jeho konkurenti. Stejná myšlenka postavila před pěti lety C4 Cactus. Snad se jim to tedy podaří i tentokrát. Kdy můžeme model očekávat? Vzhledem k tomu, že modernizace současného modelu proběhla předloni, bude to ještě nějakou chvíli trvat. Odhaduje se ale, že by to mohlo být již za dva roky.

Zřejmě tak padá i původní vize značky, že model C4 Cactus se s příchodem druhé generace stane elektrickým crossoverem. Možná právě ten zcela nový model, o kterém je řeč, bude onen extravagantní elektromobil.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků