Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

V roce 2014 nás francouzská automobilka díky modelu C4 Cactus přesvědčila, že tu divokost v sobě pořád má. Zajímavý crossover však o ni v rámci modernizace přišel, čehož si je automobilka očividně vědoma.

Citroën C4 Cactus přijel v roce 2014. Funky crossover zaujal neotřelým designem a zajímavými vychytávkami, jako byly třeba vzduchové polštáře Airbumb na bocích karoserie, které chránily plechy před poškrábáním na parkovištích.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

To a mnoho dalšího z něj dělalo nápaditého retro pionýra. Po modernizaci v roce 2017 ale od svého extravagantního vzhledu trochu upustil (snímky v galerii) a stal se obyčejnou konvenční vsuvkou mezi crossoverem a hatchbackem.

Xavier Peugeot z automobilky Citroën nyní prozradil britskému magazínu Top Gear, že model C4 Cactus se nedožije druhé generace. Nahradí jej nový model a půjde o zcela jiné auto. Podle Peugeota bude nový vůz opět tím pravým excentrickým Citroënem, jako za starých časů automobilky.

Elektrický C4 Cactus uvede novou éru značky Citroën. Přijede v roce 2020

Elektrický C4 Cactus uvede novou éru značky Citroën. Přijede v roce 2020

Auto, které je zcela jiné, než jeho konkurenti. Stejná myšlenka postavila před pěti lety C4 Cactus. Snad se jim to tedy podaří i tentokrát. Kdy můžeme model očekávat? Vzhledem k tomu, že modernizace současného modelu proběhla předloni, bude to ještě nějakou chvíli trvat. Odhaduje se ale, že by to mohlo být již za dva roky.

Zřejmě tak padá i původní vize značky, že model C4 Cactus se s příchodem druhé generace stane elektrickým crossoverem. Možná právě ten zcela nový model, o kterém je řeč, bude onen extravagantní elektromobil.

Citroën

Citroën je nejdůležitější francouzská automobilka, součást PSA Peugeot Citroën.

Společnost v roce 1919 založil André-Gustave Citroën. Byla to první automobilka s masovou sériovou výrobou mimo území USA. Od října 2014 patří pod Citroën také samostatná značka DS, která vyrábí luxusněji zaměřené vozy.

Citroën C1 • Citroën C3 • Citroën C3 AircrossCitroën C-Elysée • Citroën C4 Cactus • Citroën C5 Aircross • Citroën Spacetourer • Citroën BerlingoCitroën Jumper

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků