Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

V roce 2014 nás francouzská automobilka díky modelu C4 Cactus přesvědčila, že tu divokost v sobě pořád má. Zajímavý crossover však o ni v rámci modernizace přišel, čehož si je automobilka očividně vědoma.

Citroën C4 Cactus přijel v roce 2014. Funky crossover zaujal neotřelým designem a zajímavými vychytávkami, jako byly třeba vzduchové polštáře Airbumb na bocích karoserie, které chránily plechy před poškrábáním na parkovištích.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

To a mnoho dalšího z něj dělalo nápaditého retro pionýra. Po modernizaci v roce 2017 ale od svého extravagantního vzhledu trochu upustil (snímky v galerii) a stal se obyčejnou konvenční vsuvkou mezi crossoverem a hatchbackem.

Xavier Peugeot z automobilky Citroën nyní prozradil britskému magazínu Top Gear, že model C4 Cactus se nedožije druhé generace. Nahradí jej nový model a půjde o zcela jiné auto. Podle Peugeota bude nový vůz opět tím pravým excentrickým Citroënem, jako za starých časů automobilky.

Elektrický C4 Cactus uvede novou éru značky Citroën. Přijede v roce 2020

Elektrický C4 Cactus uvede novou éru značky Citroën. Přijede v roce 2020

Auto, které je zcela jiné, než jeho konkurenti. Stejná myšlenka postavila před pěti lety C4 Cactus. Snad se jim to tedy podaří i tentokrát. Kdy můžeme model očekávat? Vzhledem k tomu, že modernizace současného modelu proběhla předloni, bude to ještě nějakou chvíli trvat. Odhaduje se ale, že by to mohlo být již za dva roky.

Zřejmě tak padá i původní vize značky, že model C4 Cactus se s příchodem druhé generace stane elektrickým crossoverem. Možná právě ten zcela nový model, o kterém je řeč, bude onen extravagantní elektromobil.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

včera | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků