Citroen se uchází o služby Armina Schwarze

Podle několika britských médií se o továrního jezdce Armina Schwarze uchází francouzský tým Citroen Sport. Hlavním cílem Citroenu je získat kvalitního soutěžního pilota s dlouholetými zkušenostmi v seriálu Mistrovství světa FIA pro pokračující vývoj vozu Xsara World Rally Car.
Citroen se uchází o služby Armina Schwarze
Francouzská značka by ráda využila schopností Schwarze k zisku výborných výsledků a bodů ve všech 14 podnicích světového šampionátu, které Citroen má v plánu.

Každý tým je povinen nominovat dva jezdce na všechny soutěže, kterých se zúčastní. Ideálně piloty, kteří dokáží úspěšně závodit na všech površích jednotlivých rallye. V případě Citroenu toto zatím ani jeden ze současných jezdců nedokáže. Ani Thomas Radstrom, Phillipe Bugalski, ani Jesus Puras není schopen zajet rovnocenný výsledek na šotolině, asfaltu, či sněhu a ledu.

Smlouva Schwarze s týmem Škoda Motorsport letos skončí, a i když mu údajně byla nabídnuta další spolupráce, lukrativní příležitosti se mu nabízejí jak u Citroenu, tak i u Mitsubishi. Schwarz je letos ve výborné formě, a tak se není čemu divit.

Některé zdroje dokonce spekulují o tom, že smlouva s Citroenem byla již podepsána, avšak Schwarzův spolujezdec tuto myšlenku v jednom z rozhovorů zamítl. „Pro mě je toto velká novinka,“ prohlásil Manfred Hiemer.

„Je jasné, že potřebujeme více konkurenceschopný vůz, ať již to má být Škoda nebo auto jiné značky,“ pokračoval spolujezdec Schwarze. „Já osobně bych chtěl ostatní porážet i se Škodovkou.“

Pro mladoboleslavský tým by odchod dvojice Schwarz – Hiemer znamenal velkou ztrátu. Za období posledních tří let byl Schwarz se svým navigátorem strůjcem celého týmu, vývoje vozu a všeho, co tým a značka od vstupu do světového šampionátu s Octavií WRC dosáhly. Ve světě mnozí odborníci dokonce tvrdí, že tým by bez Schwarze nikdy nemohl fungovat.

Pokud by Schwarz přešel do Francie k Citroenu, Radstrom by se najednou mohl ocitnout bez práce. Jádro francouzského týmu pro mistrovství světa v automobilových soutěžích 2002 by pak tvořil Schwarz a Bugalski; třetím pilotem se s největší pravděpodobností stane vycházející hvězda Loeb.

Vedení týmu Škoda Motorsport již mezitím prohlásilo, že konečnou nominaci svých posádek pro sezónu 2002 s největší pravděpodobností neoznámí dříve než v době konání Britské rallye v druhé polovině listopadu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků