Citroen se uchází o služby Armina Schwarze

Podle několika britských médií se o továrního jezdce Armina Schwarze uchází francouzský tým Citroen Sport. Hlavním cílem Citroenu je získat kvalitního soutěžního pilota s dlouholetými zkušenostmi v seriálu Mistrovství světa FIA pro pokračující vývoj vozu Xsara World Rally Car.
Citroen se uchází o služby Armina Schwarze
Francouzská značka by ráda využila schopností Schwarze k zisku výborných výsledků a bodů ve všech 14 podnicích světového šampionátu, které Citroen má v plánu.

Každý tým je povinen nominovat dva jezdce na všechny soutěže, kterých se zúčastní. Ideálně piloty, kteří dokáží úspěšně závodit na všech površích jednotlivých rallye. V případě Citroenu toto zatím ani jeden ze současných jezdců nedokáže. Ani Thomas Radstrom, Phillipe Bugalski, ani Jesus Puras není schopen zajet rovnocenný výsledek na šotolině, asfaltu, či sněhu a ledu.

Smlouva Schwarze s týmem Škoda Motorsport letos skončí, a i když mu údajně byla nabídnuta další spolupráce, lukrativní příležitosti se mu nabízejí jak u Citroenu, tak i u Mitsubishi. Schwarz je letos ve výborné formě, a tak se není čemu divit.

Některé zdroje dokonce spekulují o tom, že smlouva s Citroenem byla již podepsána, avšak Schwarzův spolujezdec tuto myšlenku v jednom z rozhovorů zamítl. „Pro mě je toto velká novinka,“ prohlásil Manfred Hiemer.

„Je jasné, že potřebujeme více konkurenceschopný vůz, ať již to má být Škoda nebo auto jiné značky,“ pokračoval spolujezdec Schwarze. „Já osobně bych chtěl ostatní porážet i se Škodovkou.“

Pro mladoboleslavský tým by odchod dvojice Schwarz – Hiemer znamenal velkou ztrátu. Za období posledních tří let byl Schwarz se svým navigátorem strůjcem celého týmu, vývoje vozu a všeho, co tým a značka od vstupu do světového šampionátu s Octavií WRC dosáhly. Ve světě mnozí odborníci dokonce tvrdí, že tým by bez Schwarze nikdy nemohl fungovat.

Pokud by Schwarz přešel do Francie k Citroenu, Radstrom by se najednou mohl ocitnout bez práce. Jádro francouzského týmu pro mistrovství světa v automobilových soutěžích 2002 by pak tvořil Schwarz a Bugalski; třetím pilotem se s největší pravděpodobností stane vycházející hvězda Loeb.

Vedení týmu Škoda Motorsport již mezitím prohlásilo, že konečnou nominaci svých posádek pro sezónu 2002 s největší pravděpodobností neoznámí dříve než v době konání Britské rallye v druhé polovině listopadu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků