Citroën s Peugeotem budou také hybridní, ovšem s naftou

Konsorcium PSA vyslyšelo přání francouzského prezidenta Chiraca, aby automobilky vyvíjely hybridní pohon, který nebude spojením elektromotoru a benzínového motoru, ale spojením elektrického pomocníka s motorem naftovým. Tato kombinace má přinést daleko nižší spotřebu než při použití benzínu, byť za cenu o něco vyšších emisí. Konsorcium PSA oznámilo, že 31. ledna tohoto roku představí své vozy Peugeot 307 a Citroën C4, které budou vybaveny tímto systémem. Ve výrobě by se hybridní Peugeoty a Citroëny měly objevit v roce 2010. PSA tak jde trochu proti proudu, protože téměř všechny automobilky vyvíjejí systém s benzínovým motorem.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků