Citroën s Peugeotem budou také hybridní, ovšem s naftou

Konsorcium PSA vyslyšelo přání francouzského prezidenta Chiraca, aby automobilky vyvíjely hybridní pohon, který nebude spojením elektromotoru a benzínového motoru, ale spojením elektrického pomocníka s motorem naftovým. Tato kombinace má přinést daleko nižší spotřebu než při použití benzínu, byť za cenu o něco vyšších emisí. Konsorcium PSA oznámilo, že 31. ledna tohoto roku představí své vozy Peugeot 307 a Citroën C4, které budou vybaveny tímto systémem. Ve výrobě by se hybridní Peugeoty a Citroëny měly objevit v roce 2010. PSA tak jde trochu proti proudu, protože téměř všechny automobilky vyvíjejí systém s benzínovým motorem.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků