Citroën prý vyléčil nevolnost při cestování. Za 100 euro vám prodá speciální brýle

Nevolnostem při cestování dopravními prostředky je podle Citroënu konec. Francouzská značka nyní nabízí unikátní brýle, které mají tento problém vyřešit.

Zapomeňte na Kinedryl a dýchání do papírového sáčku, Citroën podle všeho vyřešil problém celé řady lidí, kterým se během dlouhého cestování dopravními prostředky dělá špatně. Francouzská automobilka totiž začíná nabízet speciální brýle bez čoček, jež prý mají 95% účinnost při řešení tohoto problému. Jediná nevýhoda? O stylové módní brýle se v žádném případě nejedná.

Nevolnost při cestování či odborně kinetóza je ve většině případů způsobena podrážděním takzvaného rovnovážného ústrojí, kdy se liší vjemy zraku a rovnováhy ve vnitřním uchu – oči se soustředí na jednu nehybnou věc, avšak tělo je jízdou rozhoupáváno. Tento nesoulad pak dráždí nervovou soustavu, způsobuje závratě, žaludeční problémy a další nepříjemnosti.

Citroën Xantia Activa je už 19 let nejlepší v losím testu. Tady je důvod

Citroën Xantia Activa je už 19 let nejlepší v losím testu. Tady je důvod

Brýle Seetroën mají tomuto nepříjemnému pocitu zabránit. Podivně tvarované brýle nemají klasické čočky, ale místo toho čtveřici kruhů, dva vepředu a dva po stranách, jejichž vnitřní prstence jsou z poloviny vyplněny modrou tekutinou. Pohybující se tekutina má pak očím simulovat umělý horizont a tímto zklidnit nekompatibilnost zraku a rovnováhy těla v obou osách při náklonech hlavy.

Jelikož nemají brýle čočky, lze je nosit i přes normální dioptrické brýle. Výrobce udává, že člověk by si měl speciální brýle nasadit, jakmile se u něj začnou projevovat první příznaky nevolnosti. Účinek se má dostavit po 10 až 12 minutách.

Cena za výstřední, ale podle všeho vysoce účinné brýle proti nevolnosti, však není zrovna nízká. Citroën si za ně žádá 99 euro, tedy asi 2560 korun. K dostání jsou zde.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 63 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků