Citroën přichází s faceliftem C3 Pluriel

Citroën C3 Pluriel u nás nepatřil mezi bestsellery, a tak se zde před dvěma lety přestal prodávat. Jinde si ale našel majitelů dost.

Moderní „kabriolet“ od francouzské automobilky vždy dokázal zaujmout svým vzhledem a to nejen v showroomech, ale i na ulici. Jak to už ale bývá, design časem stárne a pro lidi začíná být stále méně a méně atraktivní. Výjimkou není ani tenhle vůz, který však, krom neotřelého designu, dokázal zaujmout i svou variabilitou.

Citroën C3 Pluriel byl prezentován jako „auto 4 v 1“, tedy kombinoval čtyři druhy karoserie. Při zatáhnuté plátěné střeše jste měli klasický hatchback, po stažení se z vozu rázem stala Targa a po odstranění sloupků byl z vozu kabriolet. Tuto mozaiku doplňuje i čtvrtá možnost, kdy se vyjmutím zadních sedadel stal z tohoto Citroënu malý pick-up. Pojďme se však podívat na změny, které si automobilka připravila pro letošní rok.
 
Největší změny se již tradičně týkaly přídě vozu, která nyní působí propracovaněji a moderněji. Masku nyní zdobí větší chromový znak a dynamičtější dojem přidávají i tmavší přední světlomety a sytě oranžové směrovky. Jemných modifikací se dočkala i zadní světla.
 
Výrobce nezůstal nic dlužen ani interiéru, a tak nás překvapí jeho mírně „překopaný“ vzhled. Vnitřek je kompletně laděn do černé barvy, přičemž zde najdeme i jinobarevné prvky, zpestřující celkový vzhled.
 
V nabídce motorů se nezměnilo takřka nic a nadále ji tvoří dvojice zážehových motorů a jeden vznětový agregát. Od roku 2003, kdy se začal model prodávat, byl v prvních letech zaznamenán růst prodejů, po roce 2005 však začaly prodeje mírně klesat. Automobilka se tak spoléhá, že současné omlazení modelu pomůže prodejnost opět zvýšit.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Citroen C3 Pluriel 2008
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků