Citroën přichází s faceliftem C3 Pluriel

Citroën C3 Pluriel u nás nepatřil mezi bestsellery, a tak se zde před dvěma lety přestal prodávat. Jinde si ale našel majitelů dost.

Moderní „kabriolet“ od francouzské automobilky vždy dokázal zaujmout svým vzhledem a to nejen v showroomech, ale i na ulici. Jak to už ale bývá, design časem stárne a pro lidi začíná být stále méně a méně atraktivní. Výjimkou není ani tenhle vůz, který však, krom neotřelého designu, dokázal zaujmout i svou variabilitou.

Citroën C3 Pluriel byl prezentován jako „auto 4 v 1“, tedy kombinoval čtyři druhy karoserie. Při zatáhnuté plátěné střeše jste měli klasický hatchback, po stažení se z vozu rázem stala Targa a po odstranění sloupků byl z vozu kabriolet. Tuto mozaiku doplňuje i čtvrtá možnost, kdy se vyjmutím zadních sedadel stal z tohoto Citroënu malý pick-up. Pojďme se však podívat na změny, které si automobilka připravila pro letošní rok.
 
Největší změny se již tradičně týkaly přídě vozu, která nyní působí propracovaněji a moderněji. Masku nyní zdobí větší chromový znak a dynamičtější dojem přidávají i tmavší přední světlomety a sytě oranžové směrovky. Jemných modifikací se dočkala i zadní světla.
 
Výrobce nezůstal nic dlužen ani interiéru, a tak nás překvapí jeho mírně „překopaný“ vzhled. Vnitřek je kompletně laděn do černé barvy, přičemž zde najdeme i jinobarevné prvky, zpestřující celkový vzhled.
 
V nabídce motorů se nezměnilo takřka nic a nadále ji tvoří dvojice zážehových motorů a jeden vznětový agregát. Od roku 2003, kdy se začal model prodávat, byl v prvních letech zaznamenán růst prodejů, po roce 2005 však začaly prodeje mírně klesat. Automobilka se tak spoléhá, že současné omlazení modelu pomůže prodejnost opět zvýšit.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Citroen C3 Pluriel 2008
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků