Citroën odhalil nadupaný C2 Sport a další novinky

Také na stánku Citroënu bylo v Ženevě rušno. O rozruch se postaral především sportovní koncept C2 Sport s upraveným motorem 1.6 a výkonem 165 kW/225 koní, který napověděl, jak bude vypadat nástupce modelu Saxo. Výrazným lákadlem byl také kabriolet C3 Pluriel a studie C-Airdream.
Citroën odhalil nadupaný C2 Sport a další novinky
Seznam kapitol
  1. C2 Sport - brutální káčátko
  2. C3 Pluriel a nové Berlingo
  3. C-Airdream, inovované Picasso a Berlingo GNV

Citroën C2 Sport - brutální káčátko

Prostory, které byly na ženevském autosalonu vyhrazeny francouzské značce Citroën, zavládl sportovní duch. Bylo to dáno především skladbou vozů, jíž dominoval představený koncept Citroën C2 Sport. Výrobce ze země galského kohouta, očividně opojen úspěchem své sportovní divize, představil další koncept s expresivním designem, tentokráte oděný do sportovního kabátu.

S odhalením sportovní C2 bylo spojeno mnoho emocí. Na jedné straně se nejeden zarytý příznivec Citroënu rozplýval nad tvary a technickými specifiky C2, na straně druhé musel tentýž příznivec Citroënu zamáčknout slzu, neboť studie C2 Sport opět připomněla blíží se konec malého Citroënu Saxo. To by mělo být po osmi letech života nahrazeno právě modelem pod názvem C2.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Tvary Citroënu C2 Sport jsou vskutku originální

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Studie C2 má opravdové sportovní ambice

Pro přehnanou nostalgii však v Ženevě nebyl prostor, vlastně ani důvod. Ostatně tvary představené C2 Sport jsou poměrně slušným základem pro další práci. Na definitivní podobu nástupce Citroënu Saxo si však budeme muset ještě chvíli počkat. Oficiální představení proběhne až na frankfurtském autosalonu.

Ani jako studie ale Citroën C2 Sport v Ženevě nepropadl. Jeho sportovní odění, ve spojení s typickými tvary a la Citroën, na mnohé diváky vskutku zapůsobily. S nadějí, že by nějak takto mohl nový model C2 vypadat, adresovali Citroënu C2 Sport právě diváci četná slova chvály.

Samotný Citroën vidí svůj sportovní koncept jako technicky vyspělý vůz, jehož prostřednictvím automobilka demonstruje sílu v oblasti motosportu. Expresivní tvary C2 mají vyjádřit ladnost, dynamiku, výjimečnost, energii. Jak zhodnotí koncept, co se týče designu, široká motoristická veřejnost, je věc druhá. Vedle oněch expresivních tvarů však představená studie nabídla ještě kombinaci technických charakteristik, která upoutala pozornost především těch diváků, které vzhled C2 Sport až tak neoslovil.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Představení Citroënu C2 Sport připomnělo blížící se konec modelu Saxo

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
V Ženevě přitahovalo sportovní vozítko pozornost

Pro C2, coby nástupce Citroënu Saxo, budou k dispozici dva vznětové a tři zážehové motory známé z modelové řady C3. Z dieselových motorů bude k dostání turbodiesel 1.4 HDI. Ve své silnější variantě nabídne tento motor 67 kW/92 k, slabší varianta poskytne 50 kW/68 k. Benzínové jednotky budou dostupné se zdvihovým objemem 1.1, 1.4 a  1.6 l a výkony 43 kW/60 k, 55 kW/75 k a 81 kW/110 k.

Samotný C2 Sport byl vystaven s upraveným motorem 1.6, výkonem 165 kW/225 k/8500 ot, točivým momentem 205 Nm a šestistupňovou převodovkou. Při hmotnosti rovných 1000 kg to z něj dělá docela slušnou střelu, nemyslíte?

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. C2 Sport - brutální káčátko
  2. C3 Pluriel a nové Berlingo
  3. C-Airdream, inovované Picasso a Berlingo GNV
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 36 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků