Citroen Nemo Concetto: ponorku nečekejte

Citroen představil studii odvozenou od nového užitkového modelu Nemo. Sám název vozu navádí k podvodním hrátkám.

Nový užitkový Citroen Nemo má skvělý název, který svádí k podvodním radovánkám. Jenže se jedná o auto, které má daleko i k lodi, natož pak k ponorce. Že by tomu u provedení Concetto bylo jinak? Kdeže, za vzor zde totiž neposloužil slavný kapitán a jeho ponorka, ale ryba.

Tip: Představení Citroenu Nemo naleznete zde.

Ano, Nemo Concetto se odvolává na známou postavičku z animovaného filmu o malé rybce Nemo, kterou hledá její otec. A právě v tomto duchu je postavena tato více méně designérská studie pro mladé rodiny s dětmi.

Vůz dostal potřebnou patinu, ale také několik velmi zajímavých prvků. Mezi ty hlavní patří kulatá zadní okna, která přece jen alespoň trochu navozují pocit lodi, případně ponorky. To vše pak bylo při představení umístěno na stylové pozadí a výsledný efekt se dostavil.

Technika jde v tomto případě zcela stranou, protože studie je zaměřena na styl. A ten tu je. Věřím, že pokud by Citroen skutečně nabídl vozy s podobným stylingem a designem, nejeden řidič by po něm sáhl.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen Nemo Concetto
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků