Citroen Nemo Combi, osobní verze přichází

V říjnu minulého roku představila automobilka Citroen zcela nový užitkový model Nemo. Citroen Nemo byl nejdříve představen jen ve své užitkové verzi, ale bylo jasné, že osobní na sebe nenechá dlouho čekat.

Osobní verze vychází z té užitkové a rozdíly jsou tedy poměrně logické. Ten základní je v prosklení zadních bočních posuvných dveří, ovšem zadní okno v prostoru nákladového prostoru zde nečekejte.

Nemo Combi je koncipován jako malé rodinné auto s pěti místy a základním objemem zavazadlového prostou 355 l, který lze sklopením sedaček zvětšít až na 884 l.

Každopádně i tato zcivilněná dodávka nabídne posádce poměrně dost komfortu a výbavy, což je proti osobní verzi většího Berlinga značný posun. Čelní a boční airbagy, rádio s CD a podporou MP3, klimatizace, kompletní el. výbava a další prvky budou buď ve standardu, nebo za příplatek.

V počátku bude Nemo Combi dodáváno s dvojicí motorů. Naftovým a benzínovým čtyřválcem o objemech 1,4 litru. Naftový disponuje výkonem 50 kW (68 k) a točivým momentem 160 Nm, benzínový pak výkonem 54 kW (75 k) a točivým momentem 118 Nm. Spotřeba se pak má u naftové verze pohybovat okolo 4,6 l a u benzínové okolo 7,1 l na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen Nemo Combi
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků