Citroen Nemo Combi, osobní verze přichází

V říjnu minulého roku představila automobilka Citroen zcela nový užitkový model Nemo. Citroen Nemo byl nejdříve představen jen ve své užitkové verzi, ale bylo jasné, že osobní na sebe nenechá dlouho čekat.

Osobní verze vychází z té užitkové a rozdíly jsou tedy poměrně logické. Ten základní je v prosklení zadních bočních posuvných dveří, ovšem zadní okno v prostoru nákladového prostoru zde nečekejte.

Nemo Combi je koncipován jako malé rodinné auto s pěti místy a základním objemem zavazadlového prostou 355 l, který lze sklopením sedaček zvětšít až na 884 l.

Každopádně i tato zcivilněná dodávka nabídne posádce poměrně dost komfortu a výbavy, což je proti osobní verzi většího Berlinga značný posun. Čelní a boční airbagy, rádio s CD a podporou MP3, klimatizace, kompletní el. výbava a další prvky budou buď ve standardu, nebo za příplatek.

V počátku bude Nemo Combi dodáváno s dvojicí motorů. Naftovým a benzínovým čtyřválcem o objemech 1,4 litru. Naftový disponuje výkonem 50 kW (68 k) a točivým momentem 160 Nm, benzínový pak výkonem 54 kW (75 k) a točivým momentem 118 Nm. Spotřeba se pak má u naftové verze pohybovat okolo 4,6 l a u benzínové okolo 7,1 l na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen Nemo Combi
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků