Citroen Evoque: reinkarnace slavné kachny 2CV

Francouzská automobilka Citroen se rozhodla pro postavení nového modelu, který by vycházel ze slavného modelu 2CV ze čtyřicátých let minulého století. Vůz s koncepcí karosérie ve tvaru hlemýždí ulity bude mít vyšší cenu a bude hledat zákazníky v užším segmentu lidí, podobně jako nové retro vozy automobilky Mini.

Návrháři z Creapole School v Paříži se snažili tvar vozu přiblížit co nejvíce původní verzi. Auto bude mít moderní technologii, jako je např. bezklíčový vstup nebo startování pomocí tlačítka. Evoque bude mít celkové rozměry 4 260 x 1 770 x 1 460 milimetrů, což je o něco málo méně než má např. nový Ford Focus. Uvnitř by měl být dostatek prostoru pro čtyři dospělé lidi.

Pokud by se Evoque dostal do sériové výroby, na trhu by měl konkurovat vozům, jako je Volkswagen Beetle a Golf, Audi A3. Pokud by se vytvořilo i třídveřové provedení, určitě by si Evoque vzal na mušku Mini Cooper.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 46 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 68 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků