Citroen C5: nová generace je na světě

Současný Citroen C5 je svým pojetím považován za velmi konzervativní vůz pro klidné řidiče. To se má ovšem s příchodem nové generace změní a Citroen C5 má oslovit nejen usedlejší řidiče, ale také ty dynamičtěji smýšlející. A po první várce fotek to vypadá, že se Citroen trefil přímo do černého.

Oficiální informace prozatím k vozu nejsou, a tak nezbývá než si vystačit s fotkami a tím, co bylo známo již dříve.

Nová generace se svými rozměry postaví na vrchol střední třídy a bude aspirovat i na členství ve vyšší střední. Na délku má měřit 4 780 mm a ve verzi kombi dokonce 4 830 mm. To vše při šířce 1 860 mm a výšce 1 450 mm.

Citroen opět vsadí na komfortní tón, a tak se opět dočkáme fantastického odpružení Hydractive 3 Plus s několika módy nastavení, který umožní na střední třídu bezkonkurenčně komfortní jízdu. Automobilka ovšem zákazníkům dopřeje i možnost zvolit si klasický podvozek.

Nabídka motorů má v počátku kopírovat tu současnou a větší změny se očekávají až později. Základem tak bude benzínový agregát 1,8 o výkonu 127 koní, který doprovodí dvoulitr s výkonem 143 koní.

Naftu zastoupí malý čtyřválec 1,6 HDI o výkonu 110 koní, dvoulitr s výkonem 138 koní a dvakrát přeplňovaný čtyřválec 2,2 HDI o výkonu 175 koní. Vše pak podtrhuje naftový třílitrový šestiválec s výkonem 210 koní.

I u nové generace bude dostupná manuální šestistupňová a automatická šestistupňová převodovka, která v současnosti tvoří kvalitativní vrchol segmentu.

Z pohledu výbavy pak nabídne Citroen C5 standard střední třídy, kde nebude chybět téměř nic. Ze specifických prvků se zde objeví systém LDWS, tedy systém, který hlídá opuštění jízdního pruhu a další.

Pokud navíc automobilka udrží svou dosavadní cenovou politiku s výraznými akcemi, lze očekávat zajímavé prodeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Citroen C5
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků