Citroen C5: nová generace je na světě

Současný Citroen C5 je svým pojetím považován za velmi konzervativní vůz pro klidné řidiče. To se má ovšem s příchodem nové generace změní a Citroen C5 má oslovit nejen usedlejší řidiče, ale také ty dynamičtěji smýšlející. A po první várce fotek to vypadá, že se Citroen trefil přímo do černého.

Oficiální informace prozatím k vozu nejsou, a tak nezbývá než si vystačit s fotkami a tím, co bylo známo již dříve.

Nová generace se svými rozměry postaví na vrchol střední třídy a bude aspirovat i na členství ve vyšší střední. Na délku má měřit 4 780 mm a ve verzi kombi dokonce 4 830 mm. To vše při šířce 1 860 mm a výšce 1 450 mm.

Citroen opět vsadí na komfortní tón, a tak se opět dočkáme fantastického odpružení Hydractive 3 Plus s několika módy nastavení, který umožní na střední třídu bezkonkurenčně komfortní jízdu. Automobilka ovšem zákazníkům dopřeje i možnost zvolit si klasický podvozek.

Nabídka motorů má v počátku kopírovat tu současnou a větší změny se očekávají až později. Základem tak bude benzínový agregát 1,8 o výkonu 127 koní, který doprovodí dvoulitr s výkonem 143 koní.

Naftu zastoupí malý čtyřválec 1,6 HDI o výkonu 110 koní, dvoulitr s výkonem 138 koní a dvakrát přeplňovaný čtyřválec 2,2 HDI o výkonu 175 koní. Vše pak podtrhuje naftový třílitrový šestiválec s výkonem 210 koní.

I u nové generace bude dostupná manuální šestistupňová a automatická šestistupňová převodovka, která v současnosti tvoří kvalitativní vrchol segmentu.

Z pohledu výbavy pak nabídne Citroen C5 standard střední třídy, kde nebude chybět téměř nic. Ze specifických prvků se zde objeví systém LDWS, tedy systém, který hlídá opuštění jízdního pruhu a další.

Pokud navíc automobilka udrží svou dosavadní cenovou politiku s výraznými akcemi, lze očekávat zajímavé prodeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Citroen C5
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků