Citroën C5 Aircross projel nejstrmější ulici světa. Pro místní je to ale zcela běžné

Citroën oznamuje, že jeho SUV C5 Aircross se nezalekne ani nejstrmější ulice na světě. Teda, pokud byste tuto informaci vůbec potřebovali.

Utáhnout dopravní letadlo, zajet rekord na nedostavěném okruhu, vyjet nejpříkřejší ulici na světě… Automobilky se snaží své nové modely propagovat stále zvláštnějšími způsoby a Citroën se do této skupiny může nyní zařadit také. SUV C5 Aircross tedy pro vaši informaci zvládne projet nejstrmější ulici světa Ffordd Pen Llech v Harlechu ve Walesu.

Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Ještě donedávna si titul nejstrmější ulice světa držela v Guinnessově knize rekordů Baldwin Street na Novém Zélandu. S nejvyšším sklonem 37,5 % si však prvenství nyní uzmula právě ulice ve Walesu, která je strmější o více jak 2 % než dosavadní držitel.

Pro Citroën tudíž ideální místo, kde představit jízdní schopnosti C5 Aircross a jeho systému Grip Control nebo asistenta pro sjíždění svahů. SUV s pohonem předních kol se totiž spoléhá hlavně na chytrou elektroniku, která mění v závislosti na podmínkách nastavení stabilizačního a protiskluzového systému.

Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

Celkem 330 metrů dlouhá ulice je navíc poměrná úzká a má rovněž pár ostrých zatáček, kde C5 Aircross dokonce zvedne zadní kolo. Citroën také zmiňuje pohodlí v kabině díky jeho podvozku s hydraulickými dorazy nebo volitelným pohodlnějším sedačkám Advanced Comfort.

Koneckonců, o takový úžas zrovna nejde. Ffordd Pen Llech je normálně využívanou ulicí místních rezidentů, kteří zde dennodenně také jezdí svými auty. Jak taková nejstrmější ulice na světě vypadá, to se můžete podívat třeba přes Google Street View.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků