Citroën C5 Aircross projel nejstrmější ulici světa. Pro místní je to ale zcela běžné

Citroën oznamuje, že jeho SUV C5 Aircross se nezalekne ani nejstrmější ulice na světě. Teda, pokud byste tuto informaci vůbec potřebovali.

Utáhnout dopravní letadlo, zajet rekord na nedostavěném okruhu, vyjet nejpříkřejší ulici na světě… Automobilky se snaží své nové modely propagovat stále zvláštnějšími způsoby a Citroën se do této skupiny může nyní zařadit také. SUV C5 Aircross tedy pro vaši informaci zvládne projet nejstrmější ulici světa Ffordd Pen Llech v Harlechu ve Walesu.

Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Ještě donedávna si titul nejstrmější ulice světa držela v Guinnessově knize rekordů Baldwin Street na Novém Zélandu. S nejvyšším sklonem 37,5 % si však prvenství nyní uzmula právě ulice ve Walesu, která je strmější o více jak 2 % než dosavadní držitel.

Pro Citroën tudíž ideální místo, kde představit jízdní schopnosti C5 Aircross a jeho systému Grip Control nebo asistenta pro sjíždění svahů. SUV s pohonem předních kol se totiž spoléhá hlavně na chytrou elektroniku, která mění v závislosti na podmínkách nastavení stabilizačního a protiskluzového systému.

Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

Citroën C4 Cactus se nedožije druhé generace. Mohl za to jeho facelift?

Celkem 330 metrů dlouhá ulice je navíc poměrná úzká a má rovněž pár ostrých zatáček, kde C5 Aircross dokonce zvedne zadní kolo. Citroën také zmiňuje pohodlí v kabině díky jeho podvozku s hydraulickými dorazy nebo volitelným pohodlnějším sedačkám Advanced Comfort.

Koneckonců, o takový úžas zrovna nejde. Ffordd Pen Llech je normálně využívanou ulicí místních rezidentů, kteří zde dennodenně také jezdí svými auty. Jak taková nejstrmější ulice na světě vypadá, to se můžete podívat třeba přes Google Street View.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 61 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků