Citroen C4 sedan brzy možná i u nás

Již v únoru minulého roku jsme vás informovali o nové verzi Citroenu C4. Pro čínský trh připravila francouzská automobilka model C4 i ve verzi sedan. Model s názvem C-Triomphe se na trhu vcelku úspěšně prosadil a automobilka tak pokračuje v tažení i po dalších světadílech.

Tip: Představení Citroenu C-Triomphe naleznete zde.

Poté, co uvedla tento model na jihoamerickém kontinentu chystá se další krok. Na počátku příštího roku zamíří tento model i do Evropy. V počátku bude určen pro země sedanům zaslíbené, jako je Španělsko, Portugalsko, Řecko a Turecko a poté zamíří tento model i do dalších destinací.

I když se loni po uvedení tohoto modelu rozšířily zvěsti, že se C4 sedan objeví i u nás, tato informace není prozatím oficiálně potvrzena. Citroen chce tento model prodávat v zemích, kde jsou sedany oblíbené a mezi tyto Česko tak docela nepatří. Každopádně naděje umírá poslední.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen C4 sedan

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků