Citroën C3 prošel faceliftem. Změny musíte chvíli hledat, ale je jich dost

Supersedadla a vůně dřeva v luxusním francouzském kabátku dorazí na trh v červnu.

Francouzská automobilka Citroën uvedla facelift svého nejlépe prodávaného hatchbacku C3, jehož aktuální třetí generace debutovala v roce 2016. Změny jsou spíše kosmetické, nicméně i tak značné. Předně jde o novou přední masku inspirovanou konceptem CXperience a nové LED světlomety.

Na boku jsou jinak tvarované polštáře systému Air Bumb a místo sedmi čtverců jsou nyní jen tři obdélníky. C3 si zachovává svůj signifikantní polep na střeše a barevné kombinace modelu rozšiřuje z 36 na 97. Nové jsou tři polepy střechy, dvě variace hliníkových kol a dvě nové verze interiéru.

Nový Citroën C5 Aircross Hybrid: Čistě na elektřinu ujede 50 km, komfort si zachoval

Nový Citroën C5 Aircross Hybrid: Čistě na elektřinu ujede 50 km, komfort si zachoval

Čím může nová C3 hodně zabodovat, jsou nová sedadla Advanced Comfort, která si to sem zamířila přímo z větších modelů značky. Vítané jsou určitě i dvě nové verze interiéru - Emerald ambience, která sází na tmavé odstíny a podle automobilky ztělesňuje dynamiku, a Techwood ambience, která hýří luxusem a dřevěnými dekory. Vsadíme se, že právě dřevěný nádech bude ve spojení s novými sedadly z vyšších tříd tou pravou kombinací.

Také Citroën ukazuje koncept obytného vozu. V kempu by se rozhodně neztratil

Také Citroën ukazuje koncept obytného vozu. V kempu by se rozhodně neztratil

C3 si ponechává dosavadní složení motorové nabídky, které se skládá z tříválců PureTech 83 a PureTech 110, kdy silnější jednotku lze objednat i s šestistupňovým automatem. Zůstává i vznětová jednotka 1.5 BluHDi o výkonu 100 koní. Nový Citroën C3 dorazí na trh v červnu tohoto roku.