Citroën C3 prošel faceliftem. Změny musíte chvíli hledat, ale je jich dost

Supersedadla a vůně dřeva v luxusním francouzském kabátku dorazí na trh v červnu.

Francouzská automobilka Citroën uvedla facelift svého nejlépe prodávaného hatchbacku C3, jehož aktuální třetí generace debutovala v roce 2016. Změny jsou spíše kosmetické, nicméně i tak značné. Předně jde o novou přední masku inspirovanou konceptem CXperience a nové LED světlomety.

Na boku jsou jinak tvarované polštáře systému Air Bumb a místo sedmi čtverců jsou nyní jen tři obdélníky. C3 si zachovává svůj signifikantní polep na střeše a barevné kombinace modelu rozšiřuje z 36 na 97. Nové jsou tři polepy střechy, dvě variace hliníkových kol a dvě nové verze interiéru.

Nový Citroën C5 Aircross Hybrid: Čistě na elektřinu ujede 50 km, komfort si zachoval

Nový Citroën C5 Aircross Hybrid: Čistě na elektřinu ujede 50 km, komfort si zachoval

Čím může nová C3 hodně zabodovat, jsou nová sedadla Advanced Comfort, která si to sem zamířila přímo z větších modelů značky. Vítané jsou určitě i dvě nové verze interiéru - Emerald ambience, která sází na tmavé odstíny a podle automobilky ztělesňuje dynamiku, a Techwood ambience, která hýří luxusem a dřevěnými dekory. Vsadíme se, že právě dřevěný nádech bude ve spojení s novými sedadly z vyšších tříd tou pravou kombinací.

Také Citroën ukazuje koncept obytného vozu. V kempu by se rozhodně neztratil

Také Citroën ukazuje koncept obytného vozu. V kempu by se rozhodně neztratil

C3 si ponechává dosavadní složení motorové nabídky, které se skládá z tříválců PureTech 83 a PureTech 110, kdy silnější jednotku lze objednat i s šestistupňovým automatem. Zůstává i vznětová jednotka 1.5 BluHDi o výkonu 100 koní. Nový Citroën C3 dorazí na trh v červnu tohoto roku.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 10 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků