Citroen C2 VTS diesel: rychlé, malé a úsporné

Představovat malý městský Citroen C2 nemá v dnešní době smysl. Jeho ostrá verze VTS sice neláme rekordy, ale majiteli umí dopřát hodně zábavy v malém městském obalu. Nyní ovšem přichází i módní naftová verze, která má popohnat prodeje.

Tip: Velký test Citroenu C2 VTS naleznete zde.

Citreon C2 VTS diesel dostane pod kapotou také čtyřválec o objemu 1,6 l, ale ten bude spalovat naftu. Jedná se o známý agregát 1,6 HDI o výkonu 80 kW (110 k) a točivém momentu 240 Nm.

Stovku zvládne tento prcek za 9,2 s (benzínová za 8,3 s) a dosáhne maximální rychlosti 193 km/h (benzínová 202 km/h).

Jedinou nevýhodou je fakt, že tato verze je prozatím určena jen pro Velkou Británii a Citroen prozatím nezvažuje, že by prodeje zahájil i na jiných trzích. Ale co není dnes, může být zítra.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroën C2 VTS
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 40 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků