Citroen C2: francouzský prcek s novou tváři

Francouzská automobilka Citroen představila inovovanou verzi svého malého modelu C2, který se na silnicích prohání téměř pět let. Za tu dobu se jej prodalo téměř půl milionu kusů a zákazníci o vůz neztrácí zájem ani nyní. Každopádně téměř pět let je příliš dlouho na to, aby zůstalo vše při starém.

Facelift a inovace jsou více méně decentní. Po stránce designu je nejpatrnější nový přední nárazník a maska. Nová je také mřížka chladiče a žebrování a mírně jsou upraveny i světlomety.

O pohon vozu se bude starat plejáda benzínových a naftových agregátů, které jsou více méně totožně s modelem před upgradem. Základ benzínu je agregát 1,1 o výkonu 44 kW  (60 k), za kterým následuje 1,4 54 kW (74 k), 1,4 16V 65 kW (88 k) a 1,6 16V 90 kW (122 k). Naftu pak zastoupí motor 1,4 HDi 50 kW (68 k) a 1,4 HDI 80 kW (110 k).

Výbavy jako takové zůstanou téměř beze změny. Nové budou pouze vybrané dekorativní prvky a nové barevné podání čalounění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen C2 po faceliftu

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků