Citroen C2: francouzský prcek s novou tváři

Francouzská automobilka Citroen představila inovovanou verzi svého malého modelu C2, který se na silnicích prohání téměř pět let. Za tu dobu se jej prodalo téměř půl milionu kusů a zákazníci o vůz neztrácí zájem ani nyní. Každopádně téměř pět let je příliš dlouho na to, aby zůstalo vše při starém.

Facelift a inovace jsou více méně decentní. Po stránce designu je nejpatrnější nový přední nárazník a maska. Nová je také mřížka chladiče a žebrování a mírně jsou upraveny i světlomety.

O pohon vozu se bude starat plejáda benzínových a naftových agregátů, které jsou více méně totožně s modelem před upgradem. Základ benzínu je agregát 1,1 o výkonu 44 kW  (60 k), za kterým následuje 1,4 54 kW (74 k), 1,4 16V 65 kW (88 k) a 1,6 16V 90 kW (122 k). Naftu pak zastoupí motor 1,4 HDi 50 kW (68 k) a 1,4 HDI 80 kW (110 k).

Výbavy jako takové zůstanou téměř beze změny. Nové budou pouze vybrané dekorativní prvky a nové barevné podání čalounění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen C2 po faceliftu

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků