Citroën C1, Peugeot 107 a Toyota Aygo už příští týden

Ve středu bude oficiálně „odtajněna“ podoba všech minivozů, které se začínají vyrábět v kolínské továrně koncernu PSA a Toyoty. Půjde o Citroën C1, Peugeot 107 a Toyotu Aygo; všechny modely budou mít společný základ, lišit se budou jen v detailech exteriéru (a možná v drobnostech v interiéru).

Už dříve jsme zveřejnili obrázek možné podoby C1, nyní přidáváme další, který proběhl francouzským tiskem. Délka vozů by neměla přesáhnout 3,5 metru, nebude chybět druhá dvojice dveří. Cena novinky bude na západních trzích položena mezi 7 500-8 000 eur. U nás jsou obvykle vozy o něco levnější, lze tedy předpokládat, že trio C1/107/Aygo bude v základu stát okolo dvouset tisíc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sklon zádi vozu na obou obrázcích se poněkud liší; do zveřejnění oficiální podoby ale zbývá už jen několik dní, takže vydržme

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 36 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 65 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků