Citroën C1, Peugeot 107 a Toyota Aygo už příští týden

Ve středu bude oficiálně „odtajněna“ podoba všech minivozů, které se začínají vyrábět v kolínské továrně koncernu PSA a Toyoty. Půjde o Citroën C1, Peugeot 107 a Toyotu Aygo; všechny modely budou mít společný základ, lišit se budou jen v detailech exteriéru (a možná v drobnostech v interiéru).

Už dříve jsme zveřejnili obrázek možné podoby C1, nyní přidáváme další, který proběhl francouzským tiskem. Délka vozů by neměla přesáhnout 3,5 metru, nebude chybět druhá dvojice dveří. Cena novinky bude na západních trzích položena mezi 7 500-8 000 eur. U nás jsou obvykle vozy o něco levnější, lze tedy předpokládat, že trio C1/107/Aygo bude v základu stát okolo dvouset tisíc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sklon zádi vozu na obou obrázcích se poněkud liší; do zveřejnění oficiální podoby ale zbývá už jen několik dní, takže vydržme

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků