Citroën C1, mini do každé rodiny (spy photo)

Citroën C1 se společně se svými stájovými kolegy, Peugeotem 107 a Toyotou Aygo, začne vyrábět na jaře příštího roku v nové kolínské továrně. Ta je společným podnikem francouzského koncernu PSA a japonské Toyoty. Délka C1 by neměla přesáhnout 3,5 metru a oproti C2 by měl mít druhou dvojici dveří. Design bude zapadat do současné řady, nepůjde tedy o žádnou ryzí originalitu; přední maska bude zkrátka jasně identifikovatelná.

Cena novinky bude položena níže než u modelu C2, šéf Citroënu uvádí 7 500-8 000 eur. C2 přitom stojí v Německu více než deset tisíc eur, zatímco u nás začíná už pod hranicí 280 tisíc. Z toho lze odhadovat, že C1 a jeho „bratříčci“ nebudou stát v Česku o moc více než 200 tisíc. Tím se stávají jasnými konkurenty vozům Hyundai Atos Prime či Kia Picanto.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků