Citroën C-Elysée: čínský sedan s francouzskou krví

Čínská automobilka Dongfeng, spolupracující s koncernem PSA, představí na autosalonu v Pekingu nový sedan na platformě modelu ZX.

Na rychle rozvíjející se čínsky automobilový trh přibude letos množství nových modelů od různých automobilek. Do popředí se postupně dostává i koncern PSA, ruku v ruce s automobilkou Dongfeng. Ta na své výstavní ploše v Pekingu nabídne návštěvníkům zajímavou expozici plnou novinek. Kromě Citroënu C2 v edici Kappa tam představí i model C-Elysée, který v podstatě kopíruje evropský model ZX z devadesátých let. Vůz je postaven na stejné platformě a rozměry jsou s hatchbackem ZX téměř shodné.

Hranatý design, jímž model ZX oplýval, by však už nebyl to pravé ořechové, a proto musela automobilka udělat mnoho stylistických změn. Kompletního přerobení se dočkala příď vozu, která je nyní oblejší a dynamičtější. Přední masku zdobí známý chromový znak automobilky, s nímž se můžeme setkat i u evropských Citroënů. Zaoblenější zadní část vozu taky nezůstala beze změn, přibyla nové světla a nárazník.

Nabídka motorů není nijak bohatá, ale běžnému čínskému (čínskému) zákazníkovi postačí. Pod kapotu je dodáván jediný agregát a to 16V čtyřválec objemu 1,6 l s výkonem 88 koní. Hodnota maximálního točivého momentu činí 135 Nm při 3 000 ot./min. Distribuci výkonu z motoru na kola přední nápravy zabezpečuje pětistupňová manuální, nebo čtyřstupňová automatická převodovka.

Co se týče výbavy, ani tu bychom nemohli označit za prémiovou, ovšem pro cílovou skupinu které je vůz určen, je více než dostačující. Standardem je například ABS, autorádio s hands free na bázi Bluetooth, CD přehrávač s měničem na 6 nosičů a dvojice předních airbagů.

Model C-Elysée by se měl v čínských showroomech objevit již letos začátkem druhého půlroku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Citroën C-Elysée
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků