Citroen Berlingo Modutop: 100 litrů navíc

Střecha slouží převážně k tomu, aby do auta nepršelo. U Berlinga Modutop má střecha i další funkce.
Citroen Berlingo Modutop: 100 litrů navíc

Poprvé byl systém Modutop představen v roce 2000 na pařížském autosalonu. Celý systém se skládá z jedné podélné přihrádky, z jedné příčné přihrádky a schránky na cedéčka, kazety, kreditní karty a pero. Celkem mají tyto přihrádky 29 litrů. Zhruba na úrovni zadních sedadel najdeme další schránky na 11,5 litru – na každé straně jednu. A poslední schránka je nad zavazadlovým prostorem. Tato má objem 50 litrů a zvláště u ní oceňujeme možnost ji vyjmout, protože se tím maximálně uvolní zavazadlový prostor pro objemné kufry či bedny.

Sečteme-li všechny prostory, dostaneme 100 litrů úložných prostor navíc. Na místě je připomenout, že celý systém má nosnost 70 kg, což je poměrně slušné, ale je potřeba myslet na to, že je to celková nosnost, takže je ji třeba rozdělit mezi vnitřní schránky a případný vnější nosič.

Pro posádku má Modutop i další přínos. Střecha je totiž tvořena 5ti skleněnými tónovanými skly, což interiér Berlinga dostatečně prosvětlí a zvýší  jeho kvality jako rodinného automobilu. Navíc ve střeše jsou zabudovány tři vývody ventilace, takže cestující dostanou i dostatek vzduchu (cca 125 m3/h). V každé zadní postraní schránce je jedna 12V zásuvka, například pro připojení přehrávače CD či gameboye.

Když se rozhodnete  Modutop si koupit, věřte, že kvality Berlinga zvýší a nemusíte mít strach, že se Berlingo Modutop nevleze do garáže. Rozdíl ve výšce je totiž jen 60 mm.

Modutop lze objednat k výbavám Multispace a SX  za příplatek Kč 37 900,-.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků