Citroen Berlingo Modutop: 100 litrů navíc

Střecha slouží převážně k tomu, aby do auta nepršelo. U Berlinga Modutop má střecha i další funkce.
Citroen Berlingo Modutop: 100 litrů navíc

Poprvé byl systém Modutop představen v roce 2000 na pařížském autosalonu. Celý systém se skládá z jedné podélné přihrádky, z jedné příčné přihrádky a schránky na cedéčka, kazety, kreditní karty a pero. Celkem mají tyto přihrádky 29 litrů. Zhruba na úrovni zadních sedadel najdeme další schránky na 11,5 litru – na každé straně jednu. A poslední schránka je nad zavazadlovým prostorem. Tato má objem 50 litrů a zvláště u ní oceňujeme možnost ji vyjmout, protože se tím maximálně uvolní zavazadlový prostor pro objemné kufry či bedny.

Sečteme-li všechny prostory, dostaneme 100 litrů úložných prostor navíc. Na místě je připomenout, že celý systém má nosnost 70 kg, což je poměrně slušné, ale je potřeba myslet na to, že je to celková nosnost, takže je ji třeba rozdělit mezi vnitřní schránky a případný vnější nosič.

Pro posádku má Modutop i další přínos. Střecha je totiž tvořena 5ti skleněnými tónovanými skly, což interiér Berlinga dostatečně prosvětlí a zvýší  jeho kvality jako rodinného automobilu. Navíc ve střeše jsou zabudovány tři vývody ventilace, takže cestující dostanou i dostatek vzduchu (cca 125 m3/h). V každé zadní postraní schránce je jedna 12V zásuvka, například pro připojení přehrávače CD či gameboye.

Když se rozhodnete  Modutop si koupit, věřte, že kvality Berlinga zvýší a nemusíte mít strach, že se Berlingo Modutop nevleze do garáže. Rozdíl ve výšce je totiž jen 60 mm.

Modutop lze objednat k výbavám Multispace a SX  za příplatek Kč 37 900,-.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků