Citroen Berlingo Modutop: 100 litrů navíc

Střecha slouží převážně k tomu, aby do auta nepršelo. U Berlinga Modutop má střecha i další funkce.
Citroen Berlingo Modutop: 100 litrů navíc

Poprvé byl systém Modutop představen v roce 2000 na pařížském autosalonu. Celý systém se skládá z jedné podélné přihrádky, z jedné příčné přihrádky a schránky na cedéčka, kazety, kreditní karty a pero. Celkem mají tyto přihrádky 29 litrů. Zhruba na úrovni zadních sedadel najdeme další schránky na 11,5 litru – na každé straně jednu. A poslední schránka je nad zavazadlovým prostorem. Tato má objem 50 litrů a zvláště u ní oceňujeme možnost ji vyjmout, protože se tím maximálně uvolní zavazadlový prostor pro objemné kufry či bedny.

Sečteme-li všechny prostory, dostaneme 100 litrů úložných prostor navíc. Na místě je připomenout, že celý systém má nosnost 70 kg, což je poměrně slušné, ale je potřeba myslet na to, že je to celková nosnost, takže je ji třeba rozdělit mezi vnitřní schránky a případný vnější nosič.

Pro posádku má Modutop i další přínos. Střecha je totiž tvořena 5ti skleněnými tónovanými skly, což interiér Berlinga dostatečně prosvětlí a zvýší  jeho kvality jako rodinného automobilu. Navíc ve střeše jsou zabudovány tři vývody ventilace, takže cestující dostanou i dostatek vzduchu (cca 125 m3/h). V každé zadní postraní schránce je jedna 12V zásuvka, například pro připojení přehrávače CD či gameboye.

Když se rozhodnete  Modutop si koupit, věřte, že kvality Berlinga zvýší a nemusíte mít strach, že se Berlingo Modutop nevleze do garáže. Rozdíl ve výšce je totiž jen 60 mm.

Modutop lze objednat k výbavám Multispace a SX  za příplatek Kč 37 900,-.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků