Citroën Ami Buggy se pro extrémní zájem vrací na scénu. Vychytávka na volantu vás dostane

Nápaditý Citroën Ami Buggy přijíždí po drobné modernizaci zpět na scénu. Je plný chytrých řešení a některé prvky výbavy si můžete vzít s sebou

Citroën Ami je nestárnoucím důkazem, že automobilka stále umí vyrábět nápadité městské modely. Extrovertní skřítek zároveň plní roli lákadla veřejnosti k poznávání elektromobility. Kromě osobní verze, Citroën vytvořil také užitkovou a loni přidal ještě zábavný derivát Buggy s dobrodružným charakterem. Jeho 50kusová série se vmžiku vyprodala, což automobilku přimělo zvážit možnost mezery na trhu.

Zájemci, na které se nedostalo, smutnit nemusí, jelikož My Ami Buggy přijíždí v nové verzi Ultra Limited Edition s mnohem větším plánem výroby. V devíti evropských zemích (Francii, Itálii, Španělsku, Belgii, Řecku, Portugalsku, Velké Británii, Maroku a Turecku) bude jezdit celkem 1000 exemplářů.

Image modernizované verze zůstává věrná původnímu návrhu. Karoserii pokrývá nenápadný khaki odstín doplněný rámem střechy, blatníky, spoilerem a lištami kolem světel v černé barvě. Naopak dávku svěžesti dodávají detaily karoserie a interiéru v ostře žlutém provedení. Přístrojový štít usazený na sloupku řízení má novou krytku a pro efektivní přepravu zavazadel dodává Citroën k Ami speciálně tvarované vaky.

 

Zajímavostí je ledvinka se zipem na osobní věci připevněná ve středu volantu. Po zaparkování ji lze vyjmout a cennosti si vzít s sebou. Druhým prvkem, který si můžete odnést je bluetooth výkonný reproduktor Ultimate Ears Boom s prostorovým zvukem. Je vodotěsný a vydrží hrát až 15 hodin. Ve značkovém butiku jsou Ami věnovány i další produkty, například barevně sladěné hodinky Ice-Watch, hřeben a klobouček.

Ten se hodí, protože Ami Buggy je koncipované jako otevřený model bez střechy a dveří, které nahrazuje oválný rám s panty. V případě potřeby lze kabinu uzavřít plachtovým setem se zipy. Krytí má přívětivější systém natahování i přepravy ve složeném stavu, případně lze plachty nechat v garáži.

Prodej Citroënu My Ami Buggy odstartuje ve Francii 20. června za cenu v přepočtu 250.000 korun.

Citroën

Citroën je nejdůležitější francouzská automobilka, součást skupiny Stellantis.

Společnost v roce 1919 založil André-Gustave Citroën. Byla to první automobilka s masovou sériovou výrobou mimo území USA.

Citroën C1 • Citroën C3 • Citroën C3 AircrossCitroën C-Elysée • Citroën C4 Cactus • Citroën C5 Aircross • Citroën Spacetourer • Citroën BerlingoCitroën Jumper

Diskuze (1) Další článek: Nový Volkswagen Touareg oficiálně: Král divize R má šestiválec a 340 kW, prodej začíná již zítra!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,