Čistě elektrický Jeep Wrangler skutečně vznikne! Poznáte ho už na první pohled

Taky Jeep sází na elektrifikaci. Wrangler na baterky tedy zdá se není vůbec daleko.

Jeep se dále vydává cestou elektrifikace a po uvedení plug-in hybridního Wrangleru 4xe se již chystá i na plně elektrickou variantu svého off-roadu. Na povrch se tedy dostávají první upoutávky příchozího konceptu Wrangler BEV, kterého bychom se měli dočkat v rámci tradiční přehlídky dalších studií značky během velikonočního srazu Easter Jeep Safari v Utahu.

Plug-in hybridní Jeep Wrangler 4xe dorazil do Evropy. Zájemci v Česku si počkají

Plug-in hybridní Jeep Wrangler 4xe dorazil do Evropy. Zájemci v Česku si počkají

Ke kompletnímu odhalení tedy dojde někdy mezi 28. březnem a 3. dubnem. Do té doby ukazuje Jeep potemnělou fotku známé siluety Wrangleru s výrazným LED osvětlením, které bude nejspíše i součástí ikonické masky modelu. Mimo to máme pohled na zamýšlenou konfiguraci pohonného ústrojí v rámu vozu.

Koncept elektrického Wrangleru by tak použil hned několik bateriových modulů s elektromotorem vpředu. Pohon všech kol by nicméně Jeep zajistil tradičně vypadající převodovkou a rozvodovkou k přenosu síly i na zadní kola. Americká značka se nejspíš vydá jiným směrem než ostatní výrobci, kteří pohon všech kol řeší dalším elektromotorem na zadní nápravě nebo jednotlivými motory pro každé kolo.

Nový Jeep Grand Cherokee L je realitou. Hýří prostorem i luxusem, má i osmiválec

Nový Jeep Grand Cherokee L je realitou. Hýří prostorem i luxusem, má i osmiválec

Vyhlídka produkční verze elektrického Wrangleru pak není úplně daleko, navíc s ohledem stále silnějšího zájmu Jeepu v oblasti elektrifikace. Jakožto model uvádějící nejnovější techniku by si přitom Jeep nepochybně vybral právě silné a známé jméno svého portfolia. Rychlé uvedení plug-in hybridního Wrangleru 4xe do produkce by nakonec mohlo předznamenat i obdobně rychlé uvedení čistě elektrické varianty.

Galerie doplněna o plug-in hybridní Jeep Wrangler 4xe.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

TEST Dacia Sandero 1.0 SCe Comfort: Co všechno lze mít za míň než 300 tisíc?

Dacia Sandero 1.0 SCe

Nová Dacia Sandero nám připadá tak zajímavá, že vám ji v krátkém čase servírujeme už podruhé. Tentokrát jsme vyzkoušeli běžné provedení v nejvyšší výbavě, ale zato s nejslabším motorem z celé nabídky. A bylo senzační!

5.  3.  2021 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

3.  3.  2021 | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků