Cirbin V13: auto, nebo motorka?

Ve světě automobilismu se rodí zajímavé počiny a jedním z nich je bezesporu také Cirbin V13. Na první pohled je těžké určit, zda jde o automobil nebo motocykl, správná odpověď je však motocykl.

Cirbin V13 je určen pro dvojici cestujících a jak můžete sami vidět, má tři kola. Poháněno je pouze to zadní, a to řemenem. Agregát o objemu 1250 ccm pochází z dílen Harley Davidson a svou sílu posílá na zadní kolo skrze pětistupňovou sekvenční převodovku.

Zajímavě tvarovaná karoserie ukrývá lehký a pevný rám, který má pomoci ochránit posádku při případném nárazu. Vůz je plně vybaven pro jízdu na komunikacích a nechybí ani věci jako světla pro denní svícení. Cena tříkolky byla stanovena na 40 tisíc dolarů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Cirbin V13

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků