Čínští výrobci k nám exportují napodobeniny českých vozů

Na počátku tohoto týdne byla zadržena zásilka falzifikátů českých čtyřkolek Blata. Náklad směřoval z Číny a dle vyjádření celníků šlo celkem o 380 těchto vozů s hodnotou okolo sedmi milionů korun. Právě čínští výrobci ničí českou společnost, která se výrobou a vývojem těchto čtyřkolek zabývá, a zaplavují světový trh svými napodobeninami. Ty jsou ovšem dokonale zpracované a poznat skutečný rozdíl není jednoduché. Čínští výrobci v posledních letech přišli na trh s několika kopiemi evropských vozů. Pro inspiraci jim slouží zakoupený kus, který pak důsledně okopírují a exportují je pak pod svým, nebo originálním jménem na trhy ve světě. Českému výrobci po započetí čínského plagiátorství klesly tržby o více než 160 mil. Kč, což je pro tuto společnost velká ztráta.

Na druhou stranu by se i v tomto bodě mohlo začít blýskat na lepší časy. Při nedávné návštěvě čínského premiéra došlo i na tyto otázky a měly by být v brzké době ošetřeny oboustrannou dohodou. Zda pak čínské firmy přestanou s těmito praktikami a zneužíváním zavedeného jména je těžké odhadovat, protože tyto společnosti obecně málo respektují duševní vlastnictví.

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků