Čínský obchodník nabízel falsa českých výrobků přímo na Autotecu

Drzost čínských obchodníků s falsifikáty českých výrobků nezná hranic. Na právě probíhajícím autosalonu Autotec v Brně, byl odhalen čínský vystavovatel, který nabízel zapalovací svíčky. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale ve svém stánku měl zboží české společnosti Brisk. Česká společnost Brisk, která má na Autotecu také svou expozici, byla na tohoto obchodníka upozorněna a po kontrole dospěli zástupci společnosti k tomu, že se jedná o falsifikáty. Zástupci Brisku proto ihned přivolali Českou obchodní inspekci a Policii ČR, která čínského vystavovatele zadržela a zboží zabavila. Poté se prokázalo, že se skutečně jedná o falsifikáty a jak sám čínský obchodník uvedl, byly vyrobeny v Číně.

Dá se pochopit, když někdo vyrábí napodobeniny, které poté šíři ve světě, ale že někdo přijde s falsifikáty na výstavu, kde má expozici i postižená firma, to jsme tu ještě neměli. Možná se v brzké době dočkají české společnosti toho, že k nim přijde zástupce čínské firmy, který jim nabídne odprodej již hotových výrobků, které budou totožné s těmi, které česká firma vyrábí...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků