Čínský obchodník nabízel falsa českých výrobků přímo na Autotecu

Drzost čínských obchodníků s falsifikáty českých výrobků nezná hranic. Na právě probíhajícím autosalonu Autotec v Brně, byl odhalen čínský vystavovatel, který nabízel zapalovací svíčky. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale ve svém stánku měl zboží české společnosti Brisk. Česká společnost Brisk, která má na Autotecu také svou expozici, byla na tohoto obchodníka upozorněna a po kontrole dospěli zástupci společnosti k tomu, že se jedná o falsifikáty. Zástupci Brisku proto ihned přivolali Českou obchodní inspekci a Policii ČR, která čínského vystavovatele zadržela a zboží zabavila. Poté se prokázalo, že se skutečně jedná o falsifikáty a jak sám čínský obchodník uvedl, byly vyrobeny v Číně.

Dá se pochopit, když někdo vyrábí napodobeniny, které poté šíři ve světě, ale že někdo přijde s falsifikáty na výstavu, kde má expozici i postižená firma, to jsme tu ještě neměli. Možná se v brzké době dočkají české společnosti toho, že k nim přijde zástupce čínské firmy, který jim nabídne odprodej již hotových výrobků, které budou totožné s těmi, které česká firma vyrábí...

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků