Čínský obchodník nabízel falsa českých výrobků přímo na Autotecu

Drzost čínských obchodníků s falsifikáty českých výrobků nezná hranic. Na právě probíhajícím autosalonu Autotec v Brně, byl odhalen čínský vystavovatel, který nabízel zapalovací svíčky. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale ve svém stánku měl zboží české společnosti Brisk. Česká společnost Brisk, která má na Autotecu také svou expozici, byla na tohoto obchodníka upozorněna a po kontrole dospěli zástupci společnosti k tomu, že se jedná o falsifikáty. Zástupci Brisku proto ihned přivolali Českou obchodní inspekci a Policii ČR, která čínského vystavovatele zadržela a zboží zabavila. Poté se prokázalo, že se skutečně jedná o falsifikáty a jak sám čínský obchodník uvedl, byly vyrobeny v Číně.

Dá se pochopit, když někdo vyrábí napodobeniny, které poté šíři ve světě, ale že někdo přijde s falsifikáty na výstavu, kde má expozici i postižená firma, to jsme tu ještě neměli. Možná se v brzké době dočkají české společnosti toho, že k nim přijde zástupce čínské firmy, který jim nabídne odprodej již hotových výrobků, které budou totožné s těmi, které česká firma vyrábí...

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků