Čínsko-britský Rover již brzy obnoví výrobu

V bývalých závodech britského Roveru bude již brzy obnovena výroba. Čínský majitel nyní oznámil své střednědobé plány, Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC) hodlá do roku 2010 plně obnovit výrobu a navíc ji výrazně navýšit. V roce 2010 hodlá vyrábět přes 600 000 nových vozů ročně s tím, že modelová nabídka bude obsahovat více než 30 modelů a verzí. Výroba prvního z modelů začne již na podzim letošního roku a automobilce se tak začnou vracet investice ve výši 1,7 mld. dolarů (cca 42 mld. Kč), které do závodu vložila. SAIC navíc hodlá vyrábět vozy pro široké spektrum zákazníků, od zcela lidových vozů v cenách okolo 7 tis. eur (cca 200 tis. Kč) až po luxusní vozy v cenách nad 35tis. eur (cca 1,1 mil. Kč).
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků