Čínské vozy se brzy objeví na českém trhu

Ohlášený vstup čínských výrobců vozů na evropský trh je dnes již skutečností, a tak bylo jen otázkou času, kdy se tyto vozy objeví i v České republice. Poté, co jeden z kandidátů na zastoupení těchto automobilek odstoupil, ohlásila dnes společnost Auto Diskont, že hodlá  prodávat nové vozy čínských výrobců. Společnost zvažuje spolupráci s automobilkami Jingling a Geely Automobile. Dle informací budou ceny nových modelů začínat těsně nad hranicí 100 000 Kč a např. kontroverzní SUV Landwind s dvoulitrovým motorem, automatickou klimatizací, elektrickou výbavou bude k dispozici za cenu pod 450 000 Kč (v Německu stojí 432 000 Kč). Pokud se tedy cenové předpoklady vyplní, začnou evropským automobilkám opravdu krušné časy.
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 25 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků