Čínské vozy se brzy objeví na českém trhu

Ohlášený vstup čínských výrobců vozů na evropský trh je dnes již skutečností, a tak bylo jen otázkou času, kdy se tyto vozy objeví i v České republice. Poté, co jeden z kandidátů na zastoupení těchto automobilek odstoupil, ohlásila dnes společnost Auto Diskont, že hodlá  prodávat nové vozy čínských výrobců. Společnost zvažuje spolupráci s automobilkami Jingling a Geely Automobile. Dle informací budou ceny nových modelů začínat těsně nad hranicí 100 000 Kč a např. kontroverzní SUV Landwind s dvoulitrovým motorem, automatickou klimatizací, elektrickou výbavou bude k dispozici za cenu pod 450 000 Kč (v Německu stojí 432 000 Kč). Pokud se tedy cenové předpoklady vyplní, začnou evropským automobilkám opravdu krušné časy.
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 54 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků