Čínské vozy se brzy objeví na českém trhu

Ohlášený vstup čínských výrobců vozů na evropský trh je dnes již skutečností, a tak bylo jen otázkou času, kdy se tyto vozy objeví i v České republice. Poté, co jeden z kandidátů na zastoupení těchto automobilek odstoupil, ohlásila dnes společnost Auto Diskont, že hodlá  prodávat nové vozy čínských výrobců. Společnost zvažuje spolupráci s automobilkami Jingling a Geely Automobile. Dle informací budou ceny nových modelů začínat těsně nad hranicí 100 000 Kč a např. kontroverzní SUV Landwind s dvoulitrovým motorem, automatickou klimatizací, elektrickou výbavou bude k dispozici za cenu pod 450 000 Kč (v Německu stojí 432 000 Kč). Pokud se tedy cenové předpoklady vyplní, začnou evropským automobilkám opravdu krušné časy.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků