Čínské vozy prozatím do České republiky nemíří

Dle posledních informací společnost Auto Diskont, která doposud jako jediná jednala se zástupci čínských automobilek, odložila zahájení prodejů vozů těchto výrobců. Jedním z důvodů, které tato společnost uvedla, je, že čínští distributoři nedokázali garantovat technické podmínky, které jsou nutné k homologaci vozu u nás. Právě tento problém je doposud největší překážkou k rozšíření prodejů čínských vozů v Evropě, byť např. čínský Landwind v některých zemí svůj model prodává.

Vedení společnosti také uvedlo, že technická úroveň se u čínských vozů výrazně zvětšila a zvětšila se také bezpečnost, která byla častou kritikou. Právě u zmíněného Landwindu proběhly výrazné technické změny, které přinesly zlepšení bezpečnosti vozu, a tak se jeho prodeje již brzy rozšíří i do ostatních zemí EU vč. České republiky.

Další automobilkou, která by se měla v brzké době představit i na našem trhu, je Geely. Ta již dokončuje všechny potřebné procesy před vlastní homologací a v příštím roce by se i u nás měly objevit tři její modely. Hlavním lákadlem pak bude cena, když nejlevnější model bude startovat pod hranicí 120 000 Kč.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků