Čínské vozy prozatím do České republiky nemíří

Dle posledních informací společnost Auto Diskont, která doposud jako jediná jednala se zástupci čínských automobilek, odložila zahájení prodejů vozů těchto výrobců. Jedním z důvodů, které tato společnost uvedla, je, že čínští distributoři nedokázali garantovat technické podmínky, které jsou nutné k homologaci vozu u nás. Právě tento problém je doposud největší překážkou k rozšíření prodejů čínských vozů v Evropě, byť např. čínský Landwind v některých zemí svůj model prodává.

Vedení společnosti také uvedlo, že technická úroveň se u čínských vozů výrazně zvětšila a zvětšila se také bezpečnost, která byla častou kritikou. Právě u zmíněného Landwindu proběhly výrazné technické změny, které přinesly zlepšení bezpečnosti vozu, a tak se jeho prodeje již brzy rozšíří i do ostatních zemí EU vč. České republiky.

Další automobilkou, která by se měla v brzké době představit i na našem trhu, je Geely. Ta již dokončuje všechny potřebné procesy před vlastní homologací a v příštím roce by se i u nás měly objevit tři její modely. Hlavním lákadlem pak bude cena, když nejlevnější model bude startovat pod hranicí 120 000 Kč.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků