Čínské vozy prozatím do České republiky nemíří

Dle posledních informací společnost Auto Diskont, která doposud jako jediná jednala se zástupci čínských automobilek, odložila zahájení prodejů vozů těchto výrobců. Jedním z důvodů, které tato společnost uvedla, je, že čínští distributoři nedokázali garantovat technické podmínky, které jsou nutné k homologaci vozu u nás. Právě tento problém je doposud největší překážkou k rozšíření prodejů čínských vozů v Evropě, byť např. čínský Landwind v některých zemí svůj model prodává.

Vedení společnosti také uvedlo, že technická úroveň se u čínských vozů výrazně zvětšila a zvětšila se také bezpečnost, která byla častou kritikou. Právě u zmíněného Landwindu proběhly výrazné technické změny, které přinesly zlepšení bezpečnosti vozu, a tak se jeho prodeje již brzy rozšíří i do ostatních zemí EU vč. České republiky.

Další automobilkou, která by se měla v brzké době představit i na našem trhu, je Geely. Ta již dokončuje všechny potřebné procesy před vlastní homologací a v příštím roce by se i u nás měly objevit tři její modely. Hlavním lákadlem pak bude cena, když nejlevnější model bude startovat pod hranicí 120 000 Kč.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků