Čínské automobilky se začínají spojovat

I firmy z prostředí řízené ekonomiky musí myslet tržně. Pokud mají přežít v konkurenčním prostředí, musí buď nabídnout něco opravdu nevšedního, co osloví zákazníky, nebo se musí pokusit vydobýt si postavení společnými silami.

Přední čínské automobilky SAIC a Nanjing uzavřely definitivní dohodu o společné fúzi, což je vyvrcholením zhruba půlročního jednání.

Automobilka SAIC odkoupí část aktiv automobilky Nanjing v hodnotě přes 285 mil. dolarů a mateřská společnost automobilky Nanjingm, Jiangsu Yuejin Automotive Group pak získá prozatím nespecifikované množství akcií automobilky SAIC.

V rámci fúze bude navíc vybudován i společný výrobní podnik, kde budou mít podíl obě strany v poměru 75 % pro SAIC a 25% pro Jiangsu.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků