Čínské automobilky se začínají spojovat

I firmy z prostředí řízené ekonomiky musí myslet tržně. Pokud mají přežít v konkurenčním prostředí, musí buď nabídnout něco opravdu nevšedního, co osloví zákazníky, nebo se musí pokusit vydobýt si postavení společnými silami.

Přední čínské automobilky SAIC a Nanjing uzavřely definitivní dohodu o společné fúzi, což je vyvrcholením zhruba půlročního jednání.

Automobilka SAIC odkoupí část aktiv automobilky Nanjing v hodnotě přes 285 mil. dolarů a mateřská společnost automobilky Nanjingm, Jiangsu Yuejin Automotive Group pak získá prozatím nespecifikované množství akcií automobilky SAIC.

V rámci fúze bude navíc vybudován i společný výrobní podnik, kde budou mít podíl obě strany v poměru 75 % pro SAIC a 25% pro Jiangsu.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků