Čínské automobilky mají úspěšný rok a míří do Evropy

O plánech a metách, které chtějí čínské automobilky dosáhnout, se již napsalo dost. Letošní rok byl ve znamení prohlášení, že si chtějí vydobýt pozice na evropském trhu. Prozatím jsou tyto plány v počátku, ale již nyní mohou čínští výrobci slavit první úspěch. Poprvé v historii se jim totiž podařilo vyexportovat více nových vozů, než kolik jich bylo do Číny dovezeno. Číselné vyjádření pak hovoří za vše. Za letošní rok vyvezly čínské automobilky přes 135 tisíc vozů a import vozů činí 128 tisíc vozů. Samotný nižší dovoz než vývoz je způsoben i tím, že většina automobilek buduje své závody přímo v Číně, a tak se nové vozy již tolik nedovážejí.

Jde prozatím jen o dílčí úspěch, protože většina exportu mířila do tradičních míst jako je Vietnam, Sýrie a nebo Alžírsko. Do Evropy se v této chvíli dováží Landwing, který se těší poměrně velkému zájmu zákazníků a na příští rok chystají téměř všichni čínští výrobci velkou ofenzívu, kdy chtějí do Evropy dodávat nové vozy za velmi nízké ceny. V Evropě se tak objeví jak malé vozy, tak vozy střední a vyšší střední třídy. Dle prozatímních informací budou konkurovat jak výbavou, výkony, tak hlavně cenou, která má být proti evropským výrobcům o desítky procent nižší.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků