Čínské automobilky mají úspěšný rok a míří do Evropy

O plánech a metách, které chtějí čínské automobilky dosáhnout, se již napsalo dost. Letošní rok byl ve znamení prohlášení, že si chtějí vydobýt pozice na evropském trhu. Prozatím jsou tyto plány v počátku, ale již nyní mohou čínští výrobci slavit první úspěch. Poprvé v historii se jim totiž podařilo vyexportovat více nových vozů, než kolik jich bylo do Číny dovezeno. Číselné vyjádření pak hovoří za vše. Za letošní rok vyvezly čínské automobilky přes 135 tisíc vozů a import vozů činí 128 tisíc vozů. Samotný nižší dovoz než vývoz je způsoben i tím, že většina automobilek buduje své závody přímo v Číně, a tak se nové vozy již tolik nedovážejí.

Jde prozatím jen o dílčí úspěch, protože většina exportu mířila do tradičních míst jako je Vietnam, Sýrie a nebo Alžírsko. Do Evropy se v této chvíli dováží Landwing, který se těší poměrně velkému zájmu zákazníků a na příští rok chystají téměř všichni čínští výrobci velkou ofenzívu, kdy chtějí do Evropy dodávat nové vozy za velmi nízké ceny. V Evropě se tak objeví jak malé vozy, tak vozy střední a vyšší střední třídy. Dle prozatímních informací budou konkurovat jak výbavou, výkony, tak hlavně cenou, která má být proti evropským výrobcům o desítky procent nižší.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků