Čínské automobilky mají úspěšný rok a míří do Evropy

O plánech a metách, které chtějí čínské automobilky dosáhnout, se již napsalo dost. Letošní rok byl ve znamení prohlášení, že si chtějí vydobýt pozice na evropském trhu. Prozatím jsou tyto plány v počátku, ale již nyní mohou čínští výrobci slavit první úspěch. Poprvé v historii se jim totiž podařilo vyexportovat více nových vozů, než kolik jich bylo do Číny dovezeno. Číselné vyjádření pak hovoří za vše. Za letošní rok vyvezly čínské automobilky přes 135 tisíc vozů a import vozů činí 128 tisíc vozů. Samotný nižší dovoz než vývoz je způsoben i tím, že většina automobilek buduje své závody přímo v Číně, a tak se nové vozy již tolik nedovážejí.

Jde prozatím jen o dílčí úspěch, protože většina exportu mířila do tradičních míst jako je Vietnam, Sýrie a nebo Alžírsko. Do Evropy se v této chvíli dováží Landwing, který se těší poměrně velkému zájmu zákazníků a na příští rok chystají téměř všichni čínští výrobci velkou ofenzívu, kdy chtějí do Evropy dodávat nové vozy za velmi nízké ceny. V Evropě se tak objeví jak malé vozy, tak vozy střední a vyšší střední třídy. Dle prozatímních informací budou konkurovat jak výbavou, výkony, tak hlavně cenou, která má být proti evropským výrobcům o desítky procent nižší.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků