Čínská Kia Sportage dostala vážnější výraz. Uvnitř předbíhá evropskou verzi

Po uvedení modernizované Kie Sportage v Evropě a USA přichází novinka také na čínský trh. Zde ovšem přijíždí s trochu konzervativnějším vzhledem.

Kia nabízí model Sportage v Číně pod označením KX5. Místní specifikace SUV se však v mnoha ohledech po nejnovější modernizaci dost liší. Zatímco evropská a americká verze Sportage ctí nám známý designový jazyk korejské automobilky, čínské KX5 dostává překvapivě trochu střídmější vzhled a nyní již také moderněji vypadající interiér.

Kia KX5 tak zaujme zcela jinou přídí s novými níže položenými úzkými světlomety, nenajdete zde typickou „tygří“ masku chladiče a přepracován je i přední nárazník. Z profilu se čínský protějšek tolik neliší a linie oken a střechy je identická. Vzadu ovšem ke změnám dochází a nově jsou tvarované víko kufru i svítilny spojené přes celou záď a ozdobené chromovanou lištou.  

TEST Kia Sportage 2.0 CRDi MHEV 4x4 8AT: Pošťouchni mě

TEST Kia Sportage 2.0 CRDi MHEV 4x4 8AT: Pošťouchni mě

Velkou změnou je u čínského Sportage zcela nový interiér. Architektura palubní desky působí mnohem jednodušeji, na středovém panelu jsou tlačítka nahrazena dotykovou plochou, před řidičem je už digitální přístrojový štít a na vrcholu palubové desky stojí dle posledních trendu širokoúhlý dotykový displej infotainmentu. Vůči KX5 tedy evropská i americká verze Sportage vypadá zastaraleji.

U KX5 je také zmiňováno lepší odhlučnění interiéru a samozřejmě nesmí chybět výbava ve formě nejnovějších bezpečnostních a asistenčních systémů. Infotainment je navíc možné ovládat hlasem, objevuje se také přihrádka pro bezdrátové dobíjení telefonu nebo 360stupňový kamerový systém.

Šéf Kie prozradil recept na úspěch. Zatímco jiné značky padaly, Kia rostla

Šéf Kie prozradil recept na úspěch. Zatímco jiné značky padaly, Kia rostla

Na rozdíl od Evropy, kde již modernizovaný Sportage přijel také s mild-hybridní technikou pod kapotou, je čínské KX5 v oblasti nabízených motorizací překvapivě trochu pozadu. Zákazníci si tak vystačí s přeplňovanou šestnáctistovku o výkonu 130 kW (177 koní) a točivém momentu 265 N.m. Tato motorizace je spojena se sedmistupňovou automatickou převodovkou. Nebo mohou sáhnout po atmosférickém čtyřválci o objemu dvou litrů, který zajistí 120 kW (162 koní) a 203 N.m, přičemž využívá šestistupňový automat.

Design čínské Kie KX5 a evropského Sportage si můžete porovnat v galerii.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků