Čínská Dacia Duster dorazí už příští rok. Luxus za pakatel si budete moci i půjčit

Bezdrátové nabíjení telefonu, automatická klimatizace, LED světlomety, elektricky nastavitelná sedadla a armáda USB portů. S tím vším dorazí Lynk & Co do Evropy.

Lynk & Co, čínsko-švédská lifestylová značka vlastněná čínským gigantem Geely, se chystá na vpád do Evropy. Její produkty si můžete koupit, půjčit je někomu, nebo na chvíli půjčit z obchodu. Je to takové moderní pojetí vlastnictví auta. Prostě buď si ho koupíte, nebo půjčíte.

V portfoliu najdete tři modely - vetší SUV 01, crossover 02 a sedan 03. Poslední ze zmiňovaných se dostal do veřejného povědomí hlavně závodní verzí TCR, která vznikla ve spolupráci se společností Cyan Racing. Stovka za 4,4 sekundy a maximální rychlost 310 km/h, na to lidé slyší.

Rekordmanům Ringu vytřel zrak čínský sedan. Zostudil i Jaguaru XE SV Project 8

Rekordmanům Ringu vytřel zrak čínský sedan. Zostudil i Jaguaru XE SV Project 8

Lynk & Co se prezentuje jako globální značka. Potenciálním zájemcům z Evropy tak jen zbývalo počkat, kdy se z domácí Číny rozšíří i dál. Britský magazín Auto Express se proto zeptal zakladatele společnosti Alaina Vissera. „V Evropě odstartujeme příští rok. Na jeho konci bychom chtěli mít obchod v Amsterdamu, které by měl následovat Berlín a Göteborg (Švédsko).“

V Evropě bude k mání zatím pouze SUV 01. Tento model je v Číně extrémně populární. Po spuštění předobjednávek v roce 2017 bylo za dvě minuty a sedmnáct sekund zaznamenáno 6000 zájemců. Velké popularitě se vůz pyšní hlavně díky své ceně. V přepočtu totiž stojí okolo půl milionu korun. Je to tedy taková čínská Dacia Duster.

Nové čínské SUV Lynk&Co 01 za dva roky dorazí do Evropy s technikou Volva

Nové čínské SUV Lynk&Co 01 za dva roky dorazí do Evropy s technikou Volva

S tímto tvrzením musím trochu opatrně, ale v podstatě to tak je. Základ 01 je ve Volvu XC40 a nabízí i podobně prémiovou výbavu. Volvo je ale podstatně dražší. 01 se snaží nabídnout co nejvíc, za co nejmenší peníze. Už podobnost s rumunským SUV vidíte? Pod kapotou 01 jsou logicky pohonná ústrojí z Volva, kdy vrchol zastupuje motor T4 Drive-E o výkonu 190 koní.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků