Čínská automobilka BYD bude vyrábět extrémně laciné auto

Čínská automobilka BYD plánuje výrobu zcela nového modelu s názvem F-1, který by se měl díky své mimořádně nízké ceně setkat s mimořádným úspěchem. Vůz bude totiž v základné verzi stát pouze 3 000 $ (cca 60 000 Kč), a to se cenově nevyrovná snad ničemu se čtyřmi koly. Jak je však o čínských výrobcích známé, i tu možná padne kvalita na úkor ceny, to ovšem nemusí některým lidem vadit. Zajímavé může být i to, jak se zachovají evropské automobilky, protože tento model se možná „podívá“ i na starý kontinent.

Závěrem se sluší dodat, že čínští designéři opět nezklamali. No schválně, čemu se tento vůz podobá?

Klepněte pro větší obrázek
Podobnost čistě náhodná

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků