Čínská automobilka Brilliance míří na náš trh

První čínská automobilka zahájí oficiální prodeje na našem trhu. Od března příštího roku se u nás začnou prodávat vozy automobilky Brilliance. Ta v současnosti prodává své vozy na vybraných trzích Evropy a přes počáteční obtíže se začíná pomalu prosazovat.

První modelem bude velký sedan Brilliance BS6, který svou délkou 4 880 mm a třemi motory, včetně naftového, bude konkurentem vozů střední až vyšší střední třídy. Zaujme hlavně cenou, která by se měla pohybovat od zhruba 550 do 650 tisíc.

Později by se k nám mělo dostat i nové kupé BC3, které automobilka teprve uvádí na americký trh, takže dojde k určitému zpoždění.

Prozatím nejsou známy žádné další informace o tom, jakým způsobem bude automobilka vozy prodávat a servisovat. Není tedy zřejmé, zda se bude snažit vybudovat ryze vlastní síť dealerů a servisů, nebo se dohodne s některými současnými prodejci, kteří se o prodeje postarají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brilliance BS6
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Brilliance BC3 Coupé
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků