Čína začíná mít problémy s logistikou

Kdo si stále myslí, že nás během několika let zaplaví neuvěřitelně levná a kvalitní čínská auta, je na omylu. Skeptikům dávají zapravdu závěry letošní konference Automotive Logistics China, jíž se zúčastnili zástupci dodavatelských firem a výrobců vozů. Podle nich se začíná automobilový průmysl v Číně potýkat s příliš vysokými náklady na logistiku výroby motorových vozidel. Již dnes tyto výdaje dosahují 18,5% místního HDP, což je takřka dvakrát tolik co ve vyspělých západních ekonomikách, a v budoucnu má toto číslo dále růst. Na vině je kromě nedostatečných technologií také jakási živelnost, v níž čínský automobilový průmysl roste. 

Robert Strain z místního oddělení General Motors delegátům zdůraznil nutnost užší spolupráce mezi producenty automobiů a příslušenství, aby si zajistili konkurenceschopnost svých výrobků na zahraničních trzích. Proti pozitivnímu vývoji totiž začínají hrát kromě logistiky také sílící měna a plynule rostoucí náklady na pracovní sílu a energie. Stěžejním odbytištěm pro vozy z Číny bude zřejmě Rusko, takže se zvažují možnosti nových distribučních kanálů mezi těmito dvěma zeměmi.


 

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků