Čína začíná mít problémy s logistikou

Kdo si stále myslí, že nás během několika let zaplaví neuvěřitelně levná a kvalitní čínská auta, je na omylu. Skeptikům dávají zapravdu závěry letošní konference Automotive Logistics China, jíž se zúčastnili zástupci dodavatelských firem a výrobců vozů. Podle nich se začíná automobilový průmysl v Číně potýkat s příliš vysokými náklady na logistiku výroby motorových vozidel. Již dnes tyto výdaje dosahují 18,5% místního HDP, což je takřka dvakrát tolik co ve vyspělých západních ekonomikách, a v budoucnu má toto číslo dále růst. Na vině je kromě nedostatečných technologií také jakási živelnost, v níž čínský automobilový průmysl roste. 

Robert Strain z místního oddělení General Motors delegátům zdůraznil nutnost užší spolupráce mezi producenty automobiů a příslušenství, aby si zajistili konkurenceschopnost svých výrobků na zahraničních trzích. Proti pozitivnímu vývoji totiž začínají hrát kromě logistiky také sílící měna a plynule rostoucí náklady na pracovní sílu a energie. Stěžejním odbytištěm pro vozy z Číny bude zřejmě Rusko, takže se zvažují možnosti nových distribučních kanálů mezi těmito dvěma zeměmi.


 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků