Čína se brzy stane globální automobilovou velmocí

Čína se má stát do tří let největším výrobcem automobilů v Asii. Předběhne i dosavadního lídra Japonsko. S tímto závěrem přišla společnost JD Power, která se specializuje na různé typy analýz automobilového trhu.

V roce 2010 má Čína vyrobit přes 11 mil. nových automobilů, což bude stačit na první místo. Navíc se předpokládá, že i samotné japonské automobilky přesunou část výroby do Číny a to hlavně pro levnou pracovní sílu.

Japonsko tak bude postupovat de facto stejně jako evropské automobilky, které také přesunují svou výrobu více na východ do zemí, kde je levnější pracovní síla.

V roce 2010 bude Japonsko a Čína vyrábět přes 76 procent všech automobilů vyrobených v Asii a vytvoří tak globální automobilovou velmoc.

Analýza blízké budoucnosti čínského trhu také mírně upravila prognózy navyšování výroby. Přepokládá se, že absolutní boom, kdy čínská výroba meziročně rosta i o 30 procent, je za námi a v budoucnu se bude výroba navyšovat tempem okolo 10 až 15 procent ročně.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků