Čína se brzy stane globální automobilovou velmocí

Čína se má stát do tří let největším výrobcem automobilů v Asii. Předběhne i dosavadního lídra Japonsko. S tímto závěrem přišla společnost JD Power, která se specializuje na různé typy analýz automobilového trhu.

V roce 2010 má Čína vyrobit přes 11 mil. nových automobilů, což bude stačit na první místo. Navíc se předpokládá, že i samotné japonské automobilky přesunou část výroby do Číny a to hlavně pro levnou pracovní sílu.

Japonsko tak bude postupovat de facto stejně jako evropské automobilky, které také přesunují svou výrobu více na východ do zemí, kde je levnější pracovní síla.

V roce 2010 bude Japonsko a Čína vyrábět přes 76 procent všech automobilů vyrobených v Asii a vytvoří tak globální automobilovou velmoc.

Analýza blízké budoucnosti čínského trhu také mírně upravila prognózy navyšování výroby. Přepokládá se, že absolutní boom, kdy čínská výroba meziročně rosta i o 30 procent, je za námi a v budoucnu se bude výroba navyšovat tempem okolo 10 až 15 procent ročně.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků