Čína se brzy stane globální automobilovou velmocí

Čína se má stát do tří let největším výrobcem automobilů v Asii. Předběhne i dosavadního lídra Japonsko. S tímto závěrem přišla společnost JD Power, která se specializuje na různé typy analýz automobilového trhu.

V roce 2010 má Čína vyrobit přes 11 mil. nových automobilů, což bude stačit na první místo. Navíc se předpokládá, že i samotné japonské automobilky přesunou část výroby do Číny a to hlavně pro levnou pracovní sílu.

Japonsko tak bude postupovat de facto stejně jako evropské automobilky, které také přesunují svou výrobu více na východ do zemí, kde je levnější pracovní síla.

V roce 2010 bude Japonsko a Čína vyrábět přes 76 procent všech automobilů vyrobených v Asii a vytvoří tak globální automobilovou velmoc.

Analýza blízké budoucnosti čínského trhu také mírně upravila prognózy navyšování výroby. Přepokládá se, že absolutní boom, kdy čínská výroba meziročně rosta i o 30 procent, je za námi a v budoucnu se bude výroba navyšovat tempem okolo 10 až 15 procent ročně.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků