Čína exportovala v minulom roku 340 tisíc automobilov

Čína v týchto dňoch zverejnila štatistika vývozu osobných automobilov. Možno vás to prekvapí, ale toto číslo sa v minulom roku vyšplhalo až na 340 tisíc exportovaných automobilov.

V roku 2005 pritom boli tieto čísla takmer o polovicu nižšie, export dosiahol 173 tisíc vozidiel a v roku 2004 to bolo len 78 tisíc vozidiel. Veľmi rýchlo rastúci trend rozvoja je tak viac ako zreteľný a v najbližších rokoch bude veselo pokračovať.

V tomto roku budú rekordy pochopiteľne prelomené – Čína má v pláne pokoriť hranicu 7 miliónov vyrobených automobilov a stane sa tak tretím najväčším producentom automobilov na svete. Export zrejme prekoná 500 tisíc vyvezených áut.

Tip: Prečítajte si prehľad o čínskych automobilkách. Prvú časť nájdete tu, druhá je k dispozícii tu.

Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků
Minitest Lexus CT200h: Výjimečný hatchback nikdy nebyl levnější

Lexus CT200h (minitest)

Lexus přestane vyrábět kompaktní luxusní hatchback. Mrzí vás to? Tak máte poslední příležitost! Vyzkoušeli jsme, jestli je v dnešním kontextu ještě o co stát.

4.  12.  2018 | Milan Lažanský | 22 příspěvků