Čína + Čína = MG Rover opět na světě

Asi to mnohým nebude znít zrovna příjemně, ale není žádnou neznámou, že jak britské MG, tak britský Rover vlastní čínští majitelé. MG v současnosti patří Nanjingu a Rover SAICu.

Obě automobilky úspěšně rozjely výrobu po zkrachovalých Britech a svět tak opět okouzlují modely MG TF a Rover 75, neboli dnes Roewe 750.

Jenže proč se nespojit a nebýt na trhu silnější? Obě automobilky tak s požehnáním čínské vlády (a ústředního výboru Strany?) rozjedou společný útok s původně evropskými modely na Evropany. Budou spolupracovat jednak na vývoji budoucích modelů a budou spolupracovat také při navyšování výroby, budování prodejní a servisní sítě.

Zřejmě se tak opět dočkáme vozů, které budou mít plný název MG Rover resp. MG Roewe.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků