Čína + Čína = MG Rover opět na světě

Asi to mnohým nebude znít zrovna příjemně, ale není žádnou neznámou, že jak britské MG, tak britský Rover vlastní čínští majitelé. MG v současnosti patří Nanjingu a Rover SAICu.

Obě automobilky úspěšně rozjely výrobu po zkrachovalých Britech a svět tak opět okouzlují modely MG TF a Rover 75, neboli dnes Roewe 750.

Jenže proč se nespojit a nebýt na trhu silnější? Obě automobilky tak s požehnáním čínské vlády (a ústředního výboru Strany?) rozjedou společný útok s původně evropskými modely na Evropany. Budou spolupracovat jednak na vývoji budoucích modelů a budou spolupracovat také při navyšování výroby, budování prodejní a servisní sítě.

Zřejmě se tak opět dočkáme vozů, které budou mít plný název MG Rover resp. MG Roewe.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků