Čierny deň na slovenských cestách, zomrelo 10 ľudí

19. november bol na slovenských cestách nesmierne tragický. Zmena počasia sprevádzaná snežením očividne vodičov zaskočila, behom pár hodín došlo k trom vážnym dopravným nehodám, pri ktorých zomrelo 10 ľudí a 7 utrpelo vážne zranenia. Nehoda, ktorá si vyžiadala až štyri ľudské životy, sa stala v ranných hodinách pred Žilinou. Vodič kamióna dostal na čerstvo zasneženej vozovke šmyk a náves sa následne skrížil v protismere. Dve osobné autá sa mu už nedokázali vyhnúť.

V úseku, kde sa táto nehoda stala, je cesta extrémne preplnená nákladnou dopravou. Denne tu dochádza k nehodám, k zlepšeniu situácie by mala prispieť diaľnica, ktorá je momentálne vo výstavbe.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků