Chystáte se přespat v Jurském parku? Tak to bychom pro vás něco měli

Jestli bychom někdy vyrazili do divočiny, tak určitě v tomhle. Před Megaraptorem se musí třást i Tyranosaurus Rex.

Jméno Kent Kiehl vám asi nic neřekne, leda byste se pohybovali v psychologických kruzích nebo hodně četli. Americký neurovědec, který strávil spoustu času ve státních věznicích, kde se snažil pomoci diagnostikovat a následně léčit různé mentální poruchy vězňů, je velmi váženým doktorandem.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

A s čím takový neurovědec jezdí? Volvem? Lexusem? Ale kdepak, předsudky můžete klidně hodit stranou. Keith má totiž doma Ford F-250 Megaraptor. Ovšem ne ledajaký, tento konkrétní kousek pochází z dílny úpravce MegaRexx.

Jedná se o expediční speciál, se kterým Keith opravdu jezdí podnikat dobrodružství. Oproti standardnímu Raptoru je tedy o 11,4 centimetrů vyšší. To i proto, aby se pod něj vešly pneumatiky o velikosti 46palců, které jsou na discích s deseti šrouby. Nechybí ani naviják značky Warn.

Expediční speciál už najdete i v Česku. Dělá ho Mitsubishi a lze jej objednat

Expediční speciál už najdete i v Česku. Dělá ho Mitsubishi a lze jej objednat

Kempingová zástavba na korbě pak pochází od firmy Nucamp Cirrus a je vyvedena ve stejné barvě jako zbytek auta, čili matně šedá Lead Foot. Uvnitř je pak místo pro posezení, postel a malá kuchyň. 

Lehce upravený motor V8 6.7 litru pod kapotou produkuje výkon 447 kW (600 koní) a vytočí ze sebe 1152 N.m točivého momentu. Pro dlouhé cesty je pro vůz součástí výbavy i náhradní nádrž na 190 litrů benzínu. Takový masakr byste asi do člověka ověšeného tituly a profesora na vysoké škole neřekli, že?

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

včera | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků