Chystáte se přespat v Jurském parku? Tak to bychom pro vás něco měli

Jestli bychom někdy vyrazili do divočiny, tak určitě v tomhle. Před Megaraptorem se musí třást i Tyranosaurus Rex.

Jméno Kent Kiehl vám asi nic neřekne, leda byste se pohybovali v psychologických kruzích nebo hodně četli. Americký neurovědec, který strávil spoustu času ve státních věznicích, kde se snažil pomoci diagnostikovat a následně léčit různé mentální poruchy vězňů, je velmi váženým doktorandem.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

A s čím takový neurovědec jezdí? Volvem? Lexusem? Ale kdepak, předsudky můžete klidně hodit stranou. Keith má totiž doma Ford F-250 Megaraptor. Ovšem ne ledajaký, tento konkrétní kousek pochází z dílny úpravce MegaRexx.

Jedná se o expediční speciál, se kterým Keith opravdu jezdí podnikat dobrodružství. Oproti standardnímu Raptoru je tedy o 11,4 centimetrů vyšší. To i proto, aby se pod něj vešly pneumatiky o velikosti 46palců, které jsou na discích s deseti šrouby. Nechybí ani naviják značky Warn.

Expediční speciál už najdete i v Česku. Dělá ho Mitsubishi a lze jej objednat

Expediční speciál už najdete i v Česku. Dělá ho Mitsubishi a lze jej objednat

Kempingová zástavba na korbě pak pochází od firmy Nucamp Cirrus a je vyvedena ve stejné barvě jako zbytek auta, čili matně šedá Lead Foot. Uvnitř je pak místo pro posezení, postel a malá kuchyň. 

Lehce upravený motor V8 6.7 litru pod kapotou produkuje výkon 447 kW (600 koní) a vytočí ze sebe 1152 N.m točivého momentu. Pro dlouhé cesty je pro vůz součástí výbavy i náhradní nádrž na 190 litrů benzínu. Takový masakr byste asi do člověka ověšeného tituly a profesora na vysoké škole neřekli, že?

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků