Chystané elektrické Mini jako tahač letadel. 150tunový Boeing nebyl problém

Malé elektrické Mini dokazuje svou sílu na frankfurtském letišti. Na chvíli si skočilo do role tahače dopravních letadel.

Sílu svých modelů už tímto způsobem propagovala nejedna automobilka, přičemž na poli elektromobilů lze zmínit hlavně americkou Teslu. Nyní se však i Mini rozhodlo předvést, že jeho nadcházející elektrický Cooper SE nemá problém utáhnout dopravní letadlo. Roli tahače si střihl na letišti ve Frankfurtu.

Stále ještě zamaskované elektrické Mini ve výsledku designem určitě moc nepřekvapí. Prostě čekejte standardní moderní Mini, ovšem s čistě elektrickým ústrojím, které zatím automobilka neupřesňuje a neznáme ani dojezd na jedno nabití. Aspoň tedy víme, že v případě nutnosti odtažení dopravního letadla se nemusíte obávat z nedostatku síly.

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Zmíněným letadlem je pro informaci nákladní Boeing 777F a jeho prázdná hmotnost činí 150 tun. Video níže je přitom jedním z několika připravovaných kousků kampaně elektrického Mini, které prý bude své schopnosti ukazovat zábavným a vzrušujícím stylem.

Mini Cooper SE bude prvním čistě elektrickým modelem britské značky pod křídly BMW. Výroba elektromobilu započne v listopadu 2019 v továrně Mini v Oxfordu. Výchozím modelem má být klasická třídveřová varianta, lze tedy očekávat, že elektrické ústrojí se později dostane i do dalších modelů a karosářských verzí.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 6 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků