Chystané elektrické Mini jako tahač letadel. 150tunový Boeing nebyl problém

Malé elektrické Mini dokazuje svou sílu na frankfurtském letišti. Na chvíli si skočilo do role tahače dopravních letadel.

Sílu svých modelů už tímto způsobem propagovala nejedna automobilka, přičemž na poli elektromobilů lze zmínit hlavně americkou Teslu. Nyní se však i Mini rozhodlo předvést, že jeho nadcházející elektrický Cooper SE nemá problém utáhnout dopravní letadlo. Roli tahače si střihl na letišti ve Frankfurtu.

Stále ještě zamaskované elektrické Mini ve výsledku designem určitě moc nepřekvapí. Prostě čekejte standardní moderní Mini, ovšem s čistě elektrickým ústrojím, které zatím automobilka neupřesňuje a neznáme ani dojezd na jedno nabití. Aspoň tedy víme, že v případě nutnosti odtažení dopravního letadla se nemusíte obávat z nedostatku síly.

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Zmíněným letadlem je pro informaci nákladní Boeing 777F a jeho prázdná hmotnost činí 150 tun. Video níže je přitom jedním z několika připravovaných kousků kampaně elektrického Mini, které prý bude své schopnosti ukazovat zábavným a vzrušujícím stylem.

Mini Cooper SE bude prvním čistě elektrickým modelem britské značky pod křídly BMW. Výroba elektromobilu započne v listopadu 2019 v továrně Mini v Oxfordu. Výchozím modelem má být klasická třídveřová varianta, lze tedy očekávat, že elektrické ústrojí se později dostane i do dalších modelů a karosářských verzí.

Mini

Původní Mini byla britská ikona 60. let. V osmdesátých letech byla výroba originálních Mini ukončena, v roce 1994 se pak značka patřící k Rover Group dostala pod BMW.

V roce 2001 se objevila nová generace  v podobě Mini One a sportovních verzí Cooper.

Mini Cooper • Mini Cabrio • Mini Clubman • Mini Countryman

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků