Chystané elektrické Mini jako tahač letadel. 150tunový Boeing nebyl problém

Malé elektrické Mini dokazuje svou sílu na frankfurtském letišti. Na chvíli si skočilo do role tahače dopravních letadel.

Sílu svých modelů už tímto způsobem propagovala nejedna automobilka, přičemž na poli elektromobilů lze zmínit hlavně americkou Teslu. Nyní se však i Mini rozhodlo předvést, že jeho nadcházející elektrický Cooper SE nemá problém utáhnout dopravní letadlo. Roli tahače si střihl na letišti ve Frankfurtu.

Stále ještě zamaskované elektrické Mini ve výsledku designem určitě moc nepřekvapí. Prostě čekejte standardní moderní Mini, ovšem s čistě elektrickým ústrojím, které zatím automobilka neupřesňuje a neznáme ani dojezd na jedno nabití. Aspoň tedy víme, že v případě nutnosti odtažení dopravního letadla se nemusíte obávat z nedostatku síly.

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Zmíněným letadlem je pro informaci nákladní Boeing 777F a jeho prázdná hmotnost činí 150 tun. Video níže je přitom jedním z několika připravovaných kousků kampaně elektrického Mini, které prý bude své schopnosti ukazovat zábavným a vzrušujícím stylem.

Mini Cooper SE bude prvním čistě elektrickým modelem britské značky pod křídly BMW. Výroba elektromobilu započne v listopadu 2019 v továrně Mini v Oxfordu. Výchozím modelem má být klasická třídveřová varianta, lze tedy očekávat, že elektrické ústrojí se později dostane i do dalších modelů a karosářských verzí.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

dnes | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 104 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků