Chystané elektrické Mini jako tahač letadel. 150tunový Boeing nebyl problém

Malé elektrické Mini dokazuje svou sílu na frankfurtském letišti. Na chvíli si skočilo do role tahače dopravních letadel.

Sílu svých modelů už tímto způsobem propagovala nejedna automobilka, přičemž na poli elektromobilů lze zmínit hlavně americkou Teslu. Nyní se však i Mini rozhodlo předvést, že jeho nadcházející elektrický Cooper SE nemá problém utáhnout dopravní letadlo. Roli tahače si střihl na letišti ve Frankfurtu.

Stále ještě zamaskované elektrické Mini ve výsledku designem určitě moc nepřekvapí. Prostě čekejte standardní moderní Mini, ovšem s čistě elektrickým ústrojím, které zatím automobilka neupřesňuje a neznáme ani dojezd na jedno nabití. Aspoň tedy víme, že v případě nutnosti odtažení dopravního letadla se nemusíte obávat z nedostatku síly.

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Zmíněným letadlem je pro informaci nákladní Boeing 777F a jeho prázdná hmotnost činí 150 tun. Video níže je přitom jedním z několika připravovaných kousků kampaně elektrického Mini, které prý bude své schopnosti ukazovat zábavným a vzrušujícím stylem.

Mini Cooper SE bude prvním čistě elektrickým modelem britské značky pod křídly BMW. Výroba elektromobilu započne v listopadu 2019 v továrně Mini v Oxfordu. Výchozím modelem má být klasická třídveřová varianta, lze tedy očekávat, že elektrické ústrojí se později dostane i do dalších modelů a karosářských verzí.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 130 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků