Chystané elektrické Mini jako tahač letadel. 150tunový Boeing nebyl problém

Malé elektrické Mini dokazuje svou sílu na frankfurtském letišti. Na chvíli si skočilo do role tahače dopravních letadel.

Sílu svých modelů už tímto způsobem propagovala nejedna automobilka, přičemž na poli elektromobilů lze zmínit hlavně americkou Teslu. Nyní se však i Mini rozhodlo předvést, že jeho nadcházející elektrický Cooper SE nemá problém utáhnout dopravní letadlo. Roli tahače si střihl na letišti ve Frankfurtu.

Stále ještě zamaskované elektrické Mini ve výsledku designem určitě moc nepřekvapí. Prostě čekejte standardní moderní Mini, ovšem s čistě elektrickým ústrojím, které zatím automobilka neupřesňuje a neznáme ani dojezd na jedno nabití. Aspoň tedy víme, že v případě nutnosti odtažení dopravního letadla se nemusíte obávat z nedostatku síly.

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Nové Mini Countryman a Clubman ve vrcholné verzi JCW. Až šest dveří, tři sta koní

Zmíněným letadlem je pro informaci nákladní Boeing 777F a jeho prázdná hmotnost činí 150 tun. Video níže je přitom jedním z několika připravovaných kousků kampaně elektrického Mini, které prý bude své schopnosti ukazovat zábavným a vzrušujícím stylem.

Mini Cooper SE bude prvním čistě elektrickým modelem britské značky pod křídly BMW. Výroba elektromobilu započne v listopadu 2019 v továrně Mini v Oxfordu. Výchozím modelem má být klasická třídveřová varianta, lze tedy očekávat, že elektrické ústrojí se později dostane i do dalších modelů a karosářských verzí.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků