Chystá Lancia opravdový sporťák?

Italská automobilka Lancia by měla představit na březnovém autosalonu v Ženevě třetí generaci modelu Delta, který bude postaven na prodloužené platformě Fiatu Bravo ovšem se zaměřením na náročnější klienty. Více luxusu a více výkonu to vše má být nová Delta.

K této vcelku očekávané zprávě přišly i informace, že Lancia pracuje na vlastním sportovním vozu, který by měl být odvozen od sesterské Alfy 8C Competizione. Technika by měla být v podstatě stejná, rozdíl by pak měl být jen v designu karosérie a interiéru.

Tato informace není prozatím ověřená z oficiálních míst, ale podobné zprávy zde již několikrát byly a navíc v roce 2005 automobilka představila studii Stratos, tedy velmi výkonného vozu s osmiválcem o výkonu 425 koní, zadním náhonem a váhou jen 950 kilogramů.

Dle současných informací by si chtěla Lancia tímto krokem získat pozornost, prestiž a podobný model by ji pomohl prosadit se na nových trzích a brend značky by podobným vozem mohl poměrně značně vzrůst, protože Lancia se obecně představuje jako výrobce luxusních vozů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lancia Stratos Concept
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků